تبلیغات
حجاب و عفاف - جنبش اینترنتی حجاب و عفاف
 
 
گروه اینترنتی رهروان ولایت با همکاری وبلاگ گروهی حجاب و عفاف، با هدف پاس‌داشت مسأله حجاب و عفاف، همزمان با هفته حجاب و عفاف تا سالروز ولادت با سعادت بانوی حجاب و عفاف حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دختر اقدام به راه اندازی جنبش اینترنتی حجاب و عفاف کرده است.

بیانیه جنبش اینترنتی حجاب و عفاف

بسم الله الرحمن الرحیم


«یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُل لِّأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذٰلِکَ أَدْنَىٰ أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ،»
ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلبابها [روسری‌های بلند] خود را بر خویش فروافکنند، این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است.»


پوشش و حجاب زن در برابر مرد بیگانه از مسائل مهم اسلامی است که قرآن کریم با صراحت بر وجوب آن تأکید کرده است.
برای حجاب و پوشش و حفظ حریم میان زن و مرد، فواید بسیاری ذکر شده است که آرامش روانی، استحکام و پیوند خانوادگی، امنیت اجتماعی و حفظ ارزش و اعتبار زن نمونه ای از آنها است.

مقام معظم رهبری، درباره اهمیت حجاب می‌فرمایند« هم براى آنجا(آخرت)، هم براى حفظ عزت كشور و پیشرفت كشور، وضع حجاب را، وضع عفاف را، وضع تقیدات و پایبندى را خانمها باید مراقبت كنند؛ این وظیفه است. خودنمائى و جلوه‌فروشى، یك لحظه است و آثار سوء آن براى كشور، براى جامعه، براى اخلاق، حتّى براى سیاست، آثار مخرب و ماندگار است؛ در حالى كه ملاحظه‌ى عفاف، ملاحظه‌ى حدود شرعى در رفتار و حركات بانوان، اگر چنانچه سختى‌اى داشته باشد، سختىِ كوتاهى است، اما آثارش، آثار عمیق و ماندگارى است. خود خانمها خیلى باید مراقبت كنند مسئله‌ى حجاب را، مسئله‌ى عفاف را؛ وظیفه‌ى آنهاست، افتخار آنهاست، شخصیت آنهاست.

حجاب مایه‌ى تشخص و آزادى زن است؛ برخلاف تبلیغات ابلهانه و ظاهربینانه‌ى مادیگرایان، مایه‌ى اسارت زن نیست. زن با برداشتن حجابهاى خود، با عریان كردن آن چیزى كه خداى متعال و طبیعت پنهان بودن آن را از او خواسته، خودش را كوچك میكند، خودش را سبك میكند، خودش را كم‌ارزش میكند. حجاب وقار است، متانت است، ارزشگذارى زن است، سنگین شدن كفه‌ى آبرو و احترام اوست؛ این را باید خیلى قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسئله‌ى حجاب تشكر كرد؛ این جزو نعمتهاى الهى است.

گروه اینترنتی رهروان ولایت با همکاری وبلاگ گروهی حجاب و عفاف، با هدف پاس‌داشت مسأله حجاب و عفاف، همزمان با  هفته حجاب و عفاف تا سالروز ولادت با سعادت بانوی حجاب و عفاف حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دختر اقدام به راه اندازی جنبش اینترنتی حجاب و عفاف کرده است.

از‌این‌رو،‌ از تمامی فعالان فضای مجازی و گروه های اینترنتی دعوت می کنیم با قرار دادن لوگوهای«جنبش اینترنتی حجاب و عفاف» در پایگاه های اینترنتی و وبلاگ های خود و همچنین انتشار و بازنشر مطالب مربوط به این جنبش همچون یادداشت،مقاله، دلنوشته، عکس، کلیپ، پیامک و... ما را یاری فرمایند.

گفتنی است، علاقه‌مندان به شرکت در این جنبش اینترنتی و دریافت کد و لوگوی این جنبش می‌توانند به پایگاه اینترنتی این جنبش به نشانی  www.jonbeshnet.ir  یا وبلاگ گروهی حجاب و عفاف به نشانی اینترتی www.baefaf.ir  مراجعه کنند.