تبلیغات
حجاب و عفاف - شاید اگر من هم نوه امام بودم، میگفتم زنان کافه گردی کنند!

شاید اگر من هم نوه امام بودم هر كاری دلم می‎خواست انجام می‎دادم و كمی از پدربزرگ عزیزم خرج می‎كردم تا مردم مرا ببینند و بشنوند و تأیید كنند. شاید من هم مثل زهرا اشراقی با الشرق‎الاوسط مصاحبه می‌كردم[۱] و می‌گفتم من هم حریم سلطان می‌بینم (بدون اینكه فكر كنم دارم چه سریالی را تبلیغ می‎كنم) می‌گفتم كافه گردی خوب است! آن هم برای یك زن (بدون اینكه توجهی به عواقب این رویه‌ی اجتماعی داشته باشم) می‌گفتم در خانه ماهواره دارم و شبكه‌های مختلف آن را كه باب میلم هست، اسم می‌بردم. (بدون اینكه فكر كنم این كار، تبلیغ یك قانون‌گریزی اجتماعی است)

بگذریم؛ خوب شد من نوه امام نیستم تا برای تأیید تمام كارها و رفتارهایم از امام خرج كنم و جوری وانمود كنم كه انگار امام هم اگر بودند با نظر من موافق بودند! هر چه خواستم حجاب و چادر و پوشش اجتماعی بسیاری از زنان با ایمان جامعه را خُرد و خمیر كنم و بعد یك سخن از امام به زبان بیاورم كه فرموده‌اند: «رنگ سیاه مكروه است و نباید پوشید.» بدون اینكه كمی فكر كنم و كلاه خودم را قاضی كنم كه اگر امام این جمله را برای همه جا مخصوصا زنانی كه در جامعه حضور پیدا می‎كنند گفته‌اند، پس چرا همسر خودشان را با چادر رنگی ندیده‌ایم؟

و اگر من نوه امام بودم شاید از مادربزرگم مایه می‌گذاشتم كه خیلی شیك پوش بوده‌اند، ولی دیگر به این نكته اشاره نمی‌كردم كه این شیک‎پوشی مخصوص فضای خانه و خانواده بوده نه توی خیابان و انظار عمومی!

بیخیال؛ زهرا خانم اشراقی! اینها را گفتم كه بدانید چادر از سر برداشتن جلوی دوربین‌های عكاسی قطعا منش مادربزرگتان نبوده و سریال‌هایی شبیه حریم سلطان دیدن مرام پدربزرگتان نیست. حالا شما هر كاری دوست داری بكن ولی یك خواهش اساسی، از امام و همسرشان مایه نگذار!

- پی نوشت:

[۱] متن كامل مصاحبه زهرا اشراقی با الشرق الاوسط


داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 19 دی 1392 توسط : مهدی منصوریان