تبلیغات
حجاب و عفاف - بد‌‌‌‌‌حجابی‌های سازمان یافته

به گزارش رهروان ولایت به نقل از خبرگزاری فارس، امام جمعه اردبیل در پاسخ به سئوالی در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد گفت: اگر ما در مسئله حجاب اعلام می‌کنیم که باید هجومی رفتار کنیم منظور برخورد فیزیکی نیست بلکه رفتار هجومی با برهان و منطق است چرا که همه می‌دانیم شمشیر تیز برهان اسلام برنده‌تر از تیزی شمشیر است.
آیت‌الله عاملی در مورد گشت ارشاد افزود: ما در بحث حجاب معتقدیم که در جامعه اسلامی ما بنا نیست عده‌ای از سر لجاجت، عناد و دشمنی با نظام بخواهند حرکتی را انجام دهند بلکه در این زمینه شایسته آن است که با منطق و حفظ کرامت انسانی برخوردها انجام شود و شایسته است نیروی انتظامی نیز در این موضوع با بانوان ما بدون اهانت و توهین خاص با حفظ کرامت و شخصیت زن مسلمان برخورد داشته باشد.
وی تصریح کرد: بنده بارها به متولیان گشت ارشاد و نیروی انتظامی اعلام کردم که رفتار آنها از اول تا آخر باید توأم با حفظ کرامت و شخصیت والای زنان باشد مگر آن که عده‌ای به صورت سازمان یافته بخواهند با برنامه‌ای که از آن سوی مرزها به آنها ارائه می‌شود در مسیر بدحجابی حرکت کنند.
استاد حوزه و دانشگاه‌های اردبیل در پاسخ به سئوال یکی از دانشجویان که چگونگی رفتار با افراد بدحجاب و حریم‌شکن را مورد پرسش قرار داده بود، خاطر نشان کرد: بنده معتقدم که دانشگاه‌ها مرکز عقلانیت، فعالیت‌های فرهنگی و ارزشی هستند که در این باب باید حریم را حفظ کرده و نسبت به شکسته شدن این حریم بسیار حساس و دقیق باشیم.
دکتر ‌عاملی در ادامه اضافه کرد: لازم است دانشجویان مکرم اعم از آقایان و خانم‌ها در محیط علمی حضور انسانی نه حضور جنسیتی‌، داشته باشند.
امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بنده بارها خواسته‌ام که در دانشگاه‌ها تریبون‌های آزادی برقرار باشد تا به فرض مثال فرد با حجاب و بی‌حجاب یا کم دقت در این زمینه در بحث و گفت‌ و گو شرکت کنند و یک استاد منصف نیز بر این مباحث حاکم باشد که بنده از صدا و سیما نیز می‌خواهم این مباحث و تریبون‌های آزاد را از صدا و سیما پخش کنند تا مردم با همه نوع ذهنیت‌ها، باورها و برهان‌ها آشنا شوند.
وی در پاسخ به سئوالی در مورد دلایل و مستندات محکم در مورد دین اسلام و ترغیب آن به تفکر و آزاداندیشی گفت: گرایش به دین اسلام هرگز موجب عقب‌ماندگی نیست و علت آن این است که در اسلام نمی‌توان دستوری یافت که منافات ذاتی با پیشرفتهای علمی روز داشته باشد.
نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری در بیان راه‌های درمان بدحجابی و بی‌حجابی اظهار داشت:‌ ما اگر منصفانه به مسائل نگاه کنیم باید بدانیم که ما چه چیزی به فرزندانمان چه خوراک فرهنگی داده‌ایم که از آنها توقعاتی داشته باشیم.
امام جمعه اردبیل افزود: برای بیان عقلانیت حجاب و نشان دادن زیبایی‌های این حکم اسلامی سرمایه‌گذاری‌ فرهنگی بسیار ضروری است.
وی ادامه داد: صدا‌ و سیما ثابت کرده که این قدرت را دارد تا با ساخت فیلم‌های فاخر و ارزشمند حجم عظیمی از ملت‌ها را مسخر کند اما با کمال تاسف در موضوع حجاب و تبیین اسرار و مصالح کلان آن تاکنون مقتدرانه ورود نکرده است.
آیت‌الله عاملی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بنده معتقدم قسمتی از بدحجاب‌های جامعه ما دلشان پاک و ضمیرشان طاهر است که باید با آنها با عقل، منطق و حفظ کرامت برخورد کنیم نه اینکه بخواهیم با خشونت مسائل را تحمیل کنیم.
وی خاطر نشان کرد: برخی از این بدحجابی‌ها مربوط به گروه‌های سازمان یافته‌ای است که از آن سوی مرزها خط گرفته و می‌خواهند بدحجابی و رفتارهای نامطلوب را ترویج دهند.[۱]
=================================
[۱]http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920918001447

حجاب و عفاف


طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: گشت ارشاد، نیروی انتظامی، بدحجاب، دانشجو،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 بهمن 1392 توسط : داود