تبلیغات
حجاب و عفاف - آقایان مسئول مرز حجاب در ایران کجاست؟


این‎جا ایران است. قبل از این، مرز قانون‌های كشور تا داخل هواپیماهای برون مرزی بود ولی انگار قرار است چند قدمی از آن كاسته شود و به داخل باند هواپیما یا سالن انتظار مسافران نیز کشیده شود.

مقدمات این كار با سفر "بنینو" وزیر امور خارجه ایتالیا به ایران آغاز می‌شود. آنجا كه ایشان بدون توجه به قانون همگانی حجاب در ایران، بدون حجاب قانونی از هواپیما پیاده شده و مورد استقبال عده‌ای قرار می‌گیرد.

استقبال رسمی و دیدارها هنوز شروع نشده است. این خبر را به آقای ظریف می‌رسانند و كنش و واكنشی شكل می‌گیرد كه تفصیلش را می‌دانید.[۱] خلاصه ماجرا به پوشیدن یك روسری ختم می‌شود و دیدارها انجام می‌شود.

حالا می‌ماند یك سوال؛ مرز حجاب ایران واقعا كجاست؟ مسئول این امر چه كسی است. یعنی اگر آقای ظریف به ایشان اولتیماتوم نداده بود، خانم بنینو تا كجای كشورمان می‌خواست قانون‌شكنی كند؟

قبلا مسافران یا كسانی كه با هر عقیده‌ای با حجابِ قانونیِ ایران مشكلی داشتند، داخل هواپیما یا بعد از عبور از مرز ایران كشف حجاب می‌كردند، اما با تكرار این رفتارها، ممكن است این كشف حجاب به داخل فرودگاه و داخل خیابان‌های شهر هم كشیده شود.

هر چند بد حجابی مدت زیادی است كه به خیابان‌های شهرهای بزرگ كشیده شده، و حتی كشف حجاب تا داخل ماشین‌های ایران هم نفوذ كرده، ولی حساسیت این عملكرد خانم بنینو اینجاست كه به خاطر شناخته بودن ایشان، بقیه سفیران و مقامات خارجی هم ممكن است هوس كنند چنین رفتاری را تكرار كنند و آرام آرام آن را به امری عادی بدل كنند.

امیداریم مسئولین، برای مرزهای حجاب چاره‌ای بیندیشند.

---------------------------------

پی نوشت:

[۱] كنش و واكنش ظریف و بنینو درباره حجاب

تفصیل خبر حضور خانم بنینو در فرودگاه

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 بهمن 1392 توسط : مهدی منصوریان