تبلیغات
حجاب و عفاف - شبهه‌ای برای تقابل بانوان با دین
چکیده: شبهه ای که در ماه مبارک رمضان به ذهن عده ای برای ایجاد تقایل بین بانوان مسلمان و دین خطور کرده است این است: خواهرم اگر روزه گرفتن حکمتی دارد پس داشتن چهار زن عقدی برای شوهرت هم بی‌حکمت نیست احکام خداوند را گلچین نکن.

                                        (حجاب و عفاف)
حجاب و عفاف

تیری که از روی دشمنی رها می‌شود مهم نیست به کجا اصابت می‌کند به انسان باشد یا اشیاء، زیرا هدف خراب کردن است. شبهه‌ای که درست می‌شود و منتشر می‌شود مهم نیست که منطقی باشد و یا غیرمنطقی چون اصل خراب کردن دین است حال اگر به مغز اصابت کرد و مغز هم نتواند هضمش کند این یعنی همان خراب شدن .

هر روز تعداد این تیرها زیادتر میشود و برای هر ساعت شبهه‌ای جدید طراحی می‌شود و شبهه‌ای که در ماه مبارک رمضان به ذهن عده‌ای برای ایجاد تقایل بین بانوان مسلمان و دین خطور کرده است این است: خواهرم اگر روزه گرفتن حکمتی دارد پس داشتن چهار زن عقدی برای شوهرت هم بی‌حکمت نیست احکام خداوند را گلچین نکن.

ولی چقدر بیرحمانه و غیرمنصفانه سعی بر تخریب دین دارند و چه زشت مقایسه می‌کنند روزه‌ای که خدا انجام آن را بر مردان و زنان واجب کرده است[1] و اگر کسی بدون عذر ترک کند در قیامت مواخذه می‌شود را با چند همسری‌ای که بر مرد انجام آن واجب نیست و چه بسا در صورت عدم توانایی بر رعایت شرایطی همچون عدالت و... انجام آن حرام هم باشد.[2] و حتی در صورتی که در ضمن عقد، اجازه زن برای ازدواج مجدد مرد شرط شده باشد، و مرد از این شرط تخلف کند، زن می‌تواند درخواست طلاق دهد.[3]

دشمنان بدون شناخت و بررسی کامل احکام الهی، شبهه را وارد می‌سازند و می‌روند تا با شبهه جدیدی وارد شوند، و این ما هستیم که باید نسبت به مبانی دینی خود و احکام الهی اطلاعات کافی را داشته باشیم  که با هر صدایی متزلزل نشویم.

-------------------------------------------------------------------

پی نوشت:

[1]«یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ کُتِبَ عَلَیْکُمُ الصِّیَامُ کَمَا کُتِبَ عَلَی الَّذِینَ مِن قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ[بقره/ 183] ای کسانی که ایمان آورده اید! روزه بر شما نوشته شده است چنانکه بر کسانی که پیش از شما بودند نوشته شده بود، باشد که تقوا پیشه شوید.»

[2]«‏وَ إِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تُقْسِطُواْ فىِ الْیَتَامَى فَانکِحُواْ مَا طَابَ لَکُم مِّنَ النِّسَاءِ مَثْنىَ‏ وَ ثُلَاثَ وَ رُبَاعَ فَإِنْ خِفْتُمْ أَلَّا تَعْدِلُواْ فَوَاحِدَةً أَوْ مَا مَلَکَتْ أَیْمَانُکُمْ  ذَالِکَ أَدْنىَ أَلَّا تَعُولُوا [نساء/ 3] و اگر می‌ترسید که (به هنگام ازدواج با دختران یتیم،) عدالت را رعایت نکنید، (از ازدواج با آنان، چشم‌پوشى کنید و) با زنان پاک (دیگر) ازدواج نمائید، دو یا سه یا چهار همسر و اگر می‌ترسید عدالت را (درباره همسران متعدد) رعایت نکنید، تنها یک همسر بگیرید، و یا از زنانى که مالک آنهائید استفاده کنید. این کار، از ظلم و ستم بهتر جلوگیرى می‌کند.»

[2] http://islamquest.net/fa/archive/question/fa27915

[3] http://islamquest.net/fa/archive/question/fa3233


طبقه بندی: قرآن کریم،  حجاب دختران،  پرسمان،  احکام، 
برچسب ها: ماه مبارک رمضان، احکام الهی، شبهه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 23 بهمن 1393 توسط : داود