یکی از دوستان می گفت: که حجاب چیز خیلی بدی است. واقعا بد است، و حتی با آن باید مبارزه کرد. گفتم خوب چرا؟ گفت: اگر حجاب خوب بود، این همه بازیگر در جلوی دوربین با حجاب مبارزه نمی کردند و حجاب را کنار نمی گذاشتند؟ گفتم: این همه بازیگر؟؟؟ گفت: این همه هم نه، ولی بعضی ها را ببین مثل گلشیفته فراهانی و  اخیرا مینا لاکانی و عده ای دیگر ....

اگر حجاب خوب بود، این ها حجاب را کنار نمی گذاشتند. حتما بد است که این ها این چنین با حجاب مبارزه می کنند، و به خاطر حجاب از کشورشان دست می کشند. گفتم: می دونی گیر تفکر تو چیه؟ گفت: نه.

گفتم اینه که به قول مولوی سوراخ دعا را گم کردی. گفت: چطور؟ جواب دادم: اولا، همان طور که بازیگرانی داریم که حجاب خود را برمی دارند بازیگرانی داریم که حجاب را به عنوان پوشش برای خود انتخاب کردند که جالب است بدانی اگر قرار است بازیگری ملاک باشد در همون شبی که لاکانی خودش را به جهنم فروخت و علنا دشمنی خودش را به خداوند عرضه کرد خبرنگار آمریکایی به نام مریم فارغ التحصیل رشته خبر نگاری در آمریکا با حجاب در جلوی دوربین حاضر شد. (1)دوما، همان طور که میدونی، حجاب یک مسئله دینی است و در هر مسئله ای باید به متخصص آن مسئله مراجع کرد ولی در مورد علت حجاب و پوشش به کسی مراجعه کردی که تخصصش هنر بازیگری است و ربطی به حجاب ندارد و چه بسا الان که حجاب خود را برداشته مشغول بازی جدیدی است به نام خیانت به دین و مملکت و شهدا.

سوما این که، مبارزه با دین چیز عجیبی نیست. ما در طول تاریخ انسان هایی داشتیم که به خاطر هوای نفس خود و شهوت خود چشم به روی خیلی از حقیقت ها بستند. ما در تاریخ داریم که عده ای بخاطر قدرت طلبی و ثروت شمیشیر خود را حتی به روی فرزند پیامبر کشیدند، و به طفل شش ماهه او هم رحم نکردند. کسانی دل به هوای نفس خود بسته بودند، که انسان های کوچکی نبودند حالا این ها جای خود دارند.

 چهارما، ما برای حجاب خود تابع دلیلیم وبهترین دلیل و منطق ما قرآن است. ایا اون ها می تونند بگویند، در قران چیزی از حجاب نیومده (در حالی که آیاتی درباره حجاب داریم)آیا این قدر اطلاعات در زمینه امور دینی دارند که در این مسئله نظر دهند.


=========================
(1)شبکه لس آنجلسی لایو
پایگاه اطلاع رسانی زنان نیوزzeynabiun.ir

طبقه بندی: پرسمان، 
برچسب ها: حجاب، دوربین، بازیگر، گلشیفته فراهانی، مینا لاکانی، مولوی، خداوند، خبرنگار آمریکایی، مریم، متخصص، مراجع، هنر، شهدا، تاریخ، ثروت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 بهمن 1390 توسط : داود
یکی از اشکلاتی که همیشه به آخوندها میشه این است که:
چرا بین زنها و مردها، حکمهای متفاوتی وجود داره.
جواب این سوال را در تفاوت فیزیکی و روانی زنها و مردها می توان دانست. که طی چند پست به آنها اشاره میشود.زنی در حال همه کار

قسمت سوم

یکی از تفاوتها از این قرار است:
مردها در حین صحبت با تلفن دوست ندارند با کس دیگری صحبت کنند، انرژی مردانه خواهان آن است که در یک لحظه بر روی یک موضوع متمرکز شود، در حالی که یک زن قادر است با تلفن صحبت کند، از سوختن شام جلوگیری کند، بچه‌اش را آرام کند، متوجه شود شوهرش به او چه می‌گوید و…
هوشیاری منبسط زنان به آنان اجازه می‌دهد تا مراقب چیزهای زیادی باشد.
همچنین رانندگی اتومبیل وضعیت دیگری است که این تفاوت‌ها را آشکار می‌سازد.

رانندگی زنان
اما حالا بعد از این سه پست، این سوال مطرح است، کدامیک از این اخلاق ها بهتر است؟ بدیهی است هر کاری، نیازمند یک نوع خلق و خویی می باشد. در کاری که تمرکز نیاز دارد، قطعا یک مرد، کارایی بیشتری دارد. ولی اگر نیازمند انجام چند کار همزمان با هم باشد، طبیعتا یک زن کارایی بیشتری دارد.
به همین دلیل ما نباید برای زن و مرد تساوی قائل باشیم. بلکه به علت تفاوتهای بنیادین آنان باید تفاوت قائل بشویم، اگر چه عدالت را رعایت بکنیم. نه اینکه به اسم تساوی حقوق زنان و مردان، زنان ... . 

زن
===============

  منبع: پزشکی

برچسب ها: تفاوت بین زن و مرد، تفاوت گذاشتن زن و مرد، تبعیض بین زن و مرد، تبعیض بین زن و مرد در اسلام، تفاوت گذاشتن بین زن و مرد در اسلام، تبعیض جنسیتی در اسلام، اهداء کیف زنانه به وزیر ارشاد، تفاوت زنها و مردها؟، آیا زنها و مردها باهم متفاوتند، فرق بین زن ها و مرد ها چیست؟، هر کسی را بهر کاری ساختند،
مطالب مرتبط:
چرا بین زنها و مردها تفاوت قائل می شند؟ (1)
چرا بین زنها و مردها تفاوت قائل می شند؟ (2)

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 25 بهمن 1390 توسط : Narimani
دختران و زنان ایران در 22 بهمن با حجاب و عفاف می آیند

و با حجاب خود از حریم ولایت دفاع می کنند

تا در سالروز ولادت پیامبر نور و رحمت جهادی عظیم برپا کنند
 
برای دیدن در سایز اصلی روی تصاویر کلیک کنید 


 
 
طبقه بندی: چند رسانه ای(تصاویر، کلیپ)، 
برچسب ها: حجاب جهاد در حمایت از حریم ولایت، حمایت از حریم ولایت، حجاب جهاد در حمایت از حریم ولایت، حریم ولایت، حجاب جهاد در حمایت از ولایت، حجاب و عفاف، 22 بهمن با حجاب و عفاف، 22 بهمن، ولادت پیامبر نور و رحمت، راهپیمایی 22 بهمن، وبلاگ حجاب و عفاف، efaf،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 21 بهمن 1390 توسط : عمّار

بعضی را دیدین که بی حجابند و وقتی بهشون می گی چرا گناه می کنید؟ میگن ما دلمون پاکه؛ ولی من یه سوال از این عزیزان دارم من از کجا بفهمم دلتون پاکه؟ من که علم غیب ندارم و مجبورم به ظاهرتون نگاه کنم و قضاوت کنم. مگه این نیست که هر چیز غیر قابل دیدی را بخواهی تشخیص بدهی باید از روی نشانه ها و آثارش فهمید؟
پس این که میگن من دلم پاکه ولی حجاب نداره در واقع یکی از آثار پاکی دل را به همراه خودش نیاورده و من از کجا بفهمم دلش پاک است؟اصلا بزارید سوالم را این جور بگم، او که در مقابل خدای خودش این گونه است و خداوند را بدین شکل اطاعت می کند و آیه حجاب را به این شکل نشنیده می گیرد آیا نسبت به ما می تواند دل پاکی داشته باشد؟ من نمی گم کسی که حجاب دارد حتما دلش پاک است؛ ولی برای من انسان که چاره ای جز قضاوت بر طبق ظاهر افراد را ندارم حجاب او یک علامت است که او (فرد با حجاب) این علامت رو با خود به همراه دارد که آن گوش دادن به یکی از حرف های  صاحب نعمتش می باشد که پروردگار است.


و این ها جدای از این است که اگر بخواهیم در همه کارهای روزمره مان، در همه اشتباهاتمان، بگوئیم ما دلمان پاک است، چه هرج و مرجی پیش میاد. می تونیم بریم مردم آزاری کنیم و یا شخصی را کتک بزنیم؛ و اگر کسی هم چیزی گفت: بگوییم ما دلمون پاک بود. دروغ بگیم، و بگیم ما دلمون پاک بود؛ رشوه بگیریم، بگیم ما دلمان پاک بود؛ آیا روی این مبنا می توان هیچ قانونی بریزیم و آیا هیچ مجرمی را می توان محاکمه کنیم .دوستان عزیز عمل انسان ناشی از عقیده ای است که در دل دارد و نمی شود کسی دلش پاک
باشد و عملش نا پاک. و چه زیبا فرمود است امیرالمومنین علی علیه السلام: 
   
                                     الایمانُ معرفَه بالقَلبِ و اقرار باللِسانِ و عَمَل بالأرکانِ(1)
 
ایمان عبارت است از شناخت و معرفت قلبی، اقرار با زبان و عمل با اعضاء و جوارح

=======================
(1)نهج البلاغه حکمت 218
طبقه بندی: پرسمان، 
برچسب ها: دلمون پاکه، علم غیب، ظاهر، قضاوت، آیه، صاحب، پروردگار، مردم آزاری، کتک، دروغ، رشوه، مجرم، عمل، زیبا، ما که دلمون پاکه، من از کجا بفهمم دلتون پاکه، ما دلمون پاکه، الایمانُ معرفَه بالقَلبِ، شناخت و معرفت قلبی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 19 بهمن 1390 توسط : داود

یکی از اشکلاتی که همیشه به آخوندها میشه این است که:
چرا بین زنها و مردها، حکمهای متفاوتی وجود داره.
جواب این سوال را میشه در تفاوت فیزیکی و روانی زنها و مردها دونست. که طی چند پست به بعضی آنها اشاره میشه.
اولین تفاوت قابل توجه، که بر سایر رفتارهایشان هم اثر می‌گذارد نگرش آنها به دنیاست.

مردان به تدریج یک جزء را به جزء دیگر مربوط می‌سازند تا به کل برسند ولی زنان تصویر کلی را می‌گیرد و به تدریج اجزای درون آن را کشف می‌کند.

همین آگاهی جنس مؤنث باعث می‌شود زنان علاقه بیشتری به عشق، ایجاد ارتباط، مشارکت، همکاری و هماهنگی و سازش داشته باشند، در حالی که آگاهی متمرکز مردها، آنها را بیشتر به سمت ایجاد نتایج، رسیدن به اهداف، رقابت، کار، منطق و تأثیرگذاری سوق می‌دهد.

(و شاید از این رو باشد که اسلام بیشتر انجام امور مدیریتی را به مرد محول کرده است، چرا که با نگاهی به اهداف، طبق خلقت خود راحت تر می تواند امور را یکی بعد از دیگری بچیند و به جلو پیش برود.)

دومین اثر این نحوه ی برخورد را میشه به کیف های زنانه و مردانه مثال زد.
کیف‌های زنانه؛ کیف‌های مردانه! زنان اغلب از کیف‌های بزرگ و سنگین با روکش‌های زیبا استفاده می‌کنند و در عوض کیف مردان سیاه یا قهوه‌ای و مخصوص حمل وسایل کاملاً ضروری مانند: گواهینامه رانندگی، کارت ماشین، اسکناس و… است.
در کیف خانم‌ها هر چیزی را که احتمالاً خودش یا دیگران ممکن است به آن احتیاج داشته باشند، می‌توان پیدا کرد.

قرص سرماخوردگی، قرص‌های مسکن یا ویتامین، سنجاق سر، آئینه، ناخن‌گیر، مداد، خودکار، کاغذ، دستمال کاغذی، دسته کلید، مسواک، خمیردندان، یک آلبوم کوچک، چای کیسه‌ای، کتاب جیبی مورد علاقه، عینک آفتابی، سوهان ناخن و ده‌ها وسیله ریز و درشت دیگر.
 کمتر مردی می‌تواند یک روز با چنین کیفی سر کند! (البته الا اینکه وزیر ارشاد باشه!)


===============
  منبع: پزشکی
طبقه بندی: پرسمان،  طنز، 
برچسب ها: تفاوت زنها و مردها؟، آیا زنها و مردها باهم متفاوتند، فرق بین زن ها و مرد ها چیست؟، تفاوت بین زن و مرد، تفاوت گذاشتن زن و مرد، تبعیض بین زن و مرد، تبعیض بین زن و مرد در اسلام، تفاوت گذاشتن بین زن و مرد در اسلام، تبعیض جنسیتی در اسلام، اهداء کیف زنانه به وزیر ارشاد، طنز،
مطالب مرتبط:
چرا بین زنها و مردها تفاوت قائل می شند؟ (1)
چرا بین زنها و مردها تفاوت قائل می شند؟ (3)

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 18 بهمن 1390 توسط : Narimani

در بوجود آمدن جمهوری اسلامی ایران  زنان بسیاری بودند که مرارتهای فراوان دیدند و دوش به دوش مردان در مبارزه با رژیم سفّاک شاهنشاهی، تلاشهای فراوان کرده و شکنجه های زیاد دیدند؛ ولی هیچ گاه از عقیده خود دست نکشیدند.

 

زنانی که در زمان رضاشاه قلدر با وجود قانون ضد بشری کشف حجاب، دست از چادر و حجاب خود برنداشتند. و امام خمینی(ره) رهبیر کبیر انقلاب در وصف زنان چادری که در این راه زحمت کشیدند اینگونه فرمودند: ما شاه را با این چادرهای مشکی بیرون کردیم. (1)

 

 خوشا به حال زنان مسلمانی که در هر جای دنیا و با هر شرایطی که باشند هیچگاه عقاید خود را زمین نمی گذارند و همیشه پایبند به تمام آن مسائل هستند و حتی در راهش خون خود را می دهند.

 

و  دختران عفیفی که با چادر سیاه خود انقلاب کرده و فجری عظیم آفریدند. حجاب وعفت اسلامی است که هر زنی را به پیشرفت و تعالی می رساند.

 

و اینجاست که به یاد سخن شهید عبدالله محمودی در وصیت نامه اش می افتم که توصیه اش این بود که:
« و تو ای خواهر دینی ام، چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است از خون سرخ من کوبنده تر است. »

==========================
1. برگرفته از جام نیوز در سیرویس جام بلاگ

طبقه بندی: گفتار بزرگان،  متفرقه، 
برچسب ها: انقلاب چادر های مشکی، چادر های مشکی، چادر مشکی، ما شاه را با این چادرهای مشکی بیرون کردیم، بیرون کردن شاه، دختران عفیف، خون سرخ من کوبنده تر است.، فجری عظیم، دهه فجر، انقلاب اسلامی، امام خمینی، شکنجه زنان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 15 بهمن 1390 توسط : عمّار
  • تعداد کل صفحات : 2  صفحات :
  • 1  
  • 2  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic