چند وقت پیش رفته بودم یه تشییع جنازه ای، در حال بردن جنازه بودند که دیدم خانمی با لباسی زننده در حالی که روسری خود را برداشته بود و موهای خودش را پریشان می کرد به سمت جنازه می دوید از یکی از آشنایان پرسیدم میت چیکاره این خانم بوده گفتند:
بابا بزرگش هست گفتم: چند سالش بوده؟ گفتند: حدود نود سال خیلی ناراحت شدم عده ای گفتند: حالا مصیبت زده است اشکال ندارد؛ در آن لحظه یاد زندگی بانوی مصیبت زده ای افتادم که هنوز چند روز از وفات پدر بزرگوارشان نگذشته بود که خبر غصب فدک  را به بی بی دو عالم فاطمه زهرا(سلام الله علیها) دادند ولی وقتی خانم حضرت زهرا (س)می خواستند به مسجد بروند در روایت است که:

(لاثَت خِمارِها عَلی رَاسِها) آن حضرت روسری خود را به سرو گردن پوشانید.

(وَ شتَمَلَت بحِلّبابها وَ اَقبَلَت فی لٌمّهٍ مِن حَفَدَتِها و نِساء قَومِها) و علاوه بر آن روسری عبای خود را که روپوشی وسیع بود روی لباس هایش بر سر و تن خود پوشانده بودند و میان گروهی از یاران و زنان خویشاوندش به سوی مسجد حرکت کردند...

(تَطَآ ذٌیٌولَها) لباسی که بر تنش بود به قدری بلند بود که در راه رفتن، گاهی قسمت پایین لباس زیر پای حضرت زهرا (س) قرار می گرفت.

(ما تَخرٌمٌ مِشیَتِها مِشیَةِ رَسٌولِ الله) شیوه راه رفتنش در متانت و  وقار هم چون شیوه راه رفتن رسول خدا (ص) بود. یعنی هیچ گونه حرکات نامناسب و دور از نزاکت در حرکت ایشان دیده نمی شد.(1)

بله خواهرم این است حجاب فاطمه (س) که در چنین همایش پر شکوه و پر جنجالی شرکت می کند ولی همه نماد های حریم حجاب و عفاف را رعایت می نماید و این فاطمه زهرا (سلام الله علیها)مادر شخصیتی است بنام زینب (س)که در کلاس درس ایشان این چنین می آموزد که در حال سختی، عفاف و حجابش را رها نکند و در روز عاشورا این چنین صحنه های زیبا را می آفریند.

=============================
(1)علاّمه طبرسی، احتجاج طبرسی، ج1، ص131 و 132.طبقه بندی: سیره معصومین(علیهم السلام)،  داستان و راستان،  پرسمان، 
برچسب ها: تشیع جنازه، بابا بزرگ، مصیبت زده، لباس زننده، غصب فدک، فاطمه زهرا(س)، مسجد، لاثَت خِمارِها عَلی رَاسِها، وَشتَمَلَت بحِلّبابها وَ اَقبَلَت فی لٌمّهٍ مِن حَفَدَتِها و نِساء قَومِها، تَطَآ ذٌیٌولَها، متانت و وقار، رسول خدا (ص)، دور از نزاکت، حجاب فاطمه (س)، حریم حجاب و عفاف، مادر، زینب (س)، عاشورا، صحنه های زیبا، بهانه ای برای فرار از حجاب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 فروردین 1391 توسط : داود
از معضلاتی که در جامعه ی امروز زیاد داده می شود، همراهی مادران محجبه با دخترانی بی حجاب است. مادری که برای راضی کردن دخترش نسبت به انتخاب مدل لباسش دچار معضل شده است. به همین دلیل از دغدغه های مهم پدر و مادران این است که: چگونه می توانیم فرزندان با عفافی داشته باشیم؟
جواب این سوال را می توان در چندین پست ذکر کرد. و در هر پست به چندین راه کار تربیتی پرداخته می شود.

گام نخست: پدر و مادرها لطفا رعایت کنند!
پدران و مادرانی که در ارتباط با غیر همجنس از وقار و حیای لازمی برخوردارند، نحوه ارتباط سالم و مؤثر با غیر همجنس را به فرزندان خود آموزش می دهند.
جالب است بدانید برخی از کارشناسان و روانشناسان علوم تربیتی معتقدند 75 درصد یادگیری های فرزندان از راه چشم و 25 درصد از طریق حواس دیگر صورت می گیرد!
کاری که حضرت فاطمه (سلام الله علیها) نسبت به فرزند خود زینب کبری (سلام الله علیها) انجام دادند. و لذلک هم در رعایت حجاب و هم در دفاع از ولایت همانند مادر خود بودند.

به همین دلیل اولین قدم رعایت عفاف توسط پدر و مادر می باشد.

بعد از این قدم، شما مهمترین قدم را برداشته اید. قدمی برای اینکه بچه های خود را زیر سر داشته باشید و راحت بخوابید!

بچه های خود را زیر سر بگذارید و راحت بخوابید (طنز)
طبقه بندی: چند رسانه ای(تصاویر، کلیپ)،  طنز، 
برچسب ها: تاثیر پدر و مادر بر حجاب فرزندان، تاثیر پدر و مادر بر عفاف فرزندان، تربیت فرزند، تربیت فرزندان، تاثیر والدین بر حجاب فرزندان، تأثیر والدین بر عفاف فرزندان، تربیت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 فروردین 1391 توسط : Narimani


ایثار و از خود گذشتگی زنان در خانواده، یکی از عوامل رشد و شکوفایی هر خانواده ای خواهد بود. الگوگیری از رفتارها و سیره بانوان نمونه اسلام، می تواند هر زن و حتی هر مردی را به کرامات انسانی برساند. داستان زیر نمونه ای از ایثار و مهمان نوازی حضرت زهرا (سلام الله علیها) را نشان می دهد.


روزى مردی خدمت رسول خدا (صلى اللَّه علیه و آله) رسیده، و از شدت گرسنگى به ایشان شکایت كرد، حضرت (صلى اللَّه علیه و آله) فردی را به سراغ زنان خویش فرستاد، تا طعامی از آنان درخواست كند، ولى همه آنها گفتند: که ما در منزل چیزی براى خوردن نداریم.

 رسول خدا (صلى اللَّه علیه و آله) در این موقع از مسلمانان خواست، تا آن مرد مستمند گرسنه را یاری کرده و مهمان خود كنند، طبق معمول على (علیه‏السلام) یار و یاور همیشگی پیامبر خدا اظهار آمادگى كرد و آن فرد را به خانه آورد و از فاطمه (سلام الله علیها) در این باره كمك خواست.


زهرای مرضیه (سلام الله علیها) فرمودند: ما طعامى- جز به اندازه‏ى خوراك یك بچه- نداریم، ولى آن را به مهمان خود مى‏دهیم و خود در گرسنگى بسر مى‏بریم. (1)


فاطمه (سلام الله علیها) با توافق امیرالمؤمنین، بچه‏ها را بدون طعام- به هر طریقى بود- خوابانید و خود نیز گرسنه ماند و على (علیه‏السلام) چراغ را- به بهانه معیوب بودن- روشن نكرد و در تاریكى شب از مهمان پذیرایى نمود و او را سیر كرد و به مهمان چنین وانمود كرد كه او نیز طعام مى‏خورد، تا مهمان متأثر نگردد.


شب به پایان رسید و صبح در مسجد حاضر شدند و با پیامبر (خدا صلى اللَّه علیه و آله) دیدار نمودند. رسول خدا از دیدن على (علیه‏السلام) گریه كرد و فرمودند: دیشب ملائكه خدا از مهمان‏نوازى شما تعجب كردند و آیه نهم سوره‏ى حشر: «و یؤثرون على انفسهم و لو كان بهم خصاصة» را در حق شما نازل كردند.(2)


آیا ما هم مانند این زوج که نمونه کامل ایثار بودند زندگی می کنیم؟

آیا با دیدن مهمان خوشحال می شویم یا ناراحت؟

آیا حاضریم از خود برای کمک به دیگران بگذریم؟


بیاییم در ایام شهادت بانوی دو عالم صدیقه کبری فاطمه زهرا (سلام الله علیها) رفتارمان فاطمی شود. انشالله


 =================================


1. ما عندنا الا قوت الصبیله نؤثر ضیفنا.

2. بحارالانوار، ج 41، ص 28 و ص 34، و ج 36، ص 59

طبقه بندی: قرآن کریم،  سیره معصومین(علیهم السلام)،  داستان و راستان،  گفتار بزرگان، 
برچسب ها: مهمان نوازی مادرم فاطمه (سلام الله علیها)، مهمان نوازی مادرم، مادرم فاطمه (سلام الله علیها)، شهادت بانوی دو عالم صدیقه کبری فاطمه زهرا (سلام الله علیها)، بحارالانوار، رفتارمان فاطمی شود، رفتار فاطمی، ایثار و از خود گذشتگی زنان، خود گذشتگی زنان، ایثار زنان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 26 فروردین 1391 توسط : عمّار

مسافر کناری مدام خودش را رویم می اندازد، دستش را در جیبش می کند و در می آورد، من به شیشه چسبیده ام اما هر قدر جمع تر می شوم او گشادتر می شود. موقع پیاده شدن تمام عضلات بدنم از بس منقبض مانده اند درد می کنند
(تقصیر  خودم بود باید جلو می نشستم)
مسافر صندلی پشت زانوهایش را در ستون فقراتم فرو می کند، یادم هست موقع سوار شدن قد چندانی هم نداشت، باید با یک چیزی محکم بکوبم توی سرش، چیزی دم دستم نیست احتمالاً فکر کرده خوشم آمده که حالا دستش را از کنار صندلی به سمت من می آورد
(تقصیر  خودم بود باید با اتوبوس می آمدم)

اتوبوس پر است ایستاده ام و دستم روی میله هاست، اتوبوس زیاد هم شلوغ نیست و چشمان او هم نابینا به نظر نمی رسد ولی دستش را درست در 10 سانت از 100 سانت میله ای که من دستم را گذاشته ام می گذارد. با خودم می گویم ”چه تصادفی” و دستم را جابه جا می کنم اما تصادف مدام در طول میله اتفاق می افتد

(تقصیر  خودم است باید این دو قدم راه را پیاده می آمدم)

پیاده رو آنقدر ها هم باریک نیست اما دوست دارد از منتها علیه سمت من عبور کند، به اندازه 8 نفر کنارش جا هست ولی با هم برخورد خواهیم کرد. کسی که باید جایش عوض کند، بایستد، جا خالی بدهد، راه بدهد و من هستم

قصیر  خودم است باید با آژانس می آمدم)
راننده آژانس مدام از آینه نگام می کند و لبخند می زند. سرم را باید تا انتهای مسیر به زاویه 180 درجه به سمت شیشه بگیرم. مدام حرف میزند و از توی آینه منتظر جواب است. خودم را به نشنیدن می زنم. موقع پیاده شدن بس که گردنم را چرخانده ام دیگر صاف نمی شود. چشمانش به نظر سالم می آید اما بقیه پول را که می خواهد بدهد به جای اینکه در دستم بگذارد از آرنجم شروع می کند، البته من باید حواسم می بود و دستم را با دستش تنظیم می کردم

(تقصیر  خودم است باید با ماشین شخصی می آمدم)

خیابان فرعی است و هیچ بار ترافیکی ندارد ولی باز می آید پشت سر ماشینم و بوق میزند. منتها الیه سمت راست حرکت می کنم ولی باز می آید و پشت سرم چراغ میزند تا راه را برایش باز کنم. نمی خواهد عروس ببرد ولی دائم چهار سو می زند و نگاه مرموزش منتظر است تا جوابی ببیند یا بشنود...

(تقصیر  خودم بود باید داخل خانه می نشستم)
اما نه، می روم! ولی از این به بعد برای باران بد شانسی ها فکری می کنم و به نظرم چتر بهترین گزینه است.

طبقه بندی: داستان و راستان،  طنز،  حجاب دختران، 
برچسب ها: حجاب، عفاف، چتر، بانوان، زنان، جامعه، گزینه ای به نام چتر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 25 فروردین 1391 توسط : مهدی منصوریان
نمی دونست چی بگه آخه خودش تو دوران جوانی همین کار را با یه  خانواده انجام داده بود. مردی را که نامزد داشت با هزار مدل آرایش و عریانی  به سمت خودش کشیده بود، وقتی هم که به او ایراد گرفته  بودند جلوی مرد نامحرم این قدر با آرایش و زیبایی دروغین  وارد نشو، چون ممکنه باعث سردی زندگی یک زوج بشوی؛ می گفت:

به من چه زندگی اونا سرد میشه، من نمی تونم به خاطر دیگران به خودم سخت  بگیرم. غافل از این که در زندگی اجتماعی باید به خاطر دیگران و مصالح مهمتر از بعضی چیزها چشم پوشی کرد.

 حالا سر دختر نامزد شده اش همین بلا آمده بود، نامزد دخترش با کسی دیگر آشنا شده بود و به دختر خانم گفته بود دیگر نمی خواهد او را ببیند. دختر خیلی گریه می کرد اما این گریه برای مادر یاداور خاطراتی بود که بیست سال پیش اتفاق افتاده بود و حالا به جای این که ناراحت بهم خوردن زندگی دخترش باشد عذاب وجدان گرفته بود که واقعا اگر در آن زمان با حجاب و عفت بودم و زندگی کسی را بهم نمی زدم حالا دخترم این رنج را متحمل نمی شد.  و تازه به این حرف رسیده بود که بعضی از عذاب گناهانمان را در همین دنیا باید بکشیم .

بله خواهر عزیز مردان چون به محرک های چشمی حساسند وقتی خانمی آرایش کرده و بی حجاب را می بینند با همسر خودشان مقایسه می کنند، و این باعث سردی بین همسران میشود و در بعضی موارد منجر به طلاق خواهد شد که زنان خود باید مراقب چنین مسائلی باشند؛
هر چند خداوند مردان را از نگاه کردن به نامحرم نهی کرده است اما جوان است و در این جامعه رفت و آمد می کند نمی تواند که چشمانش را دائما ببندد و دلش هم که از سنگ نیست؛ چقدر خوب است که خود خانم ها برای استحکام خانوداه، پوشش خودشان را رعایت کنند؛ که بی حجابی یکی از معضلات فروپاشی خانواده هاست، هرچند دختر و یا خانمی که آرایش می کند و بی حجاب است چنین قصدی نداشته باشد.


طبقه بندی: داستان و راستان،  گفتار بزرگان، 
برچسب ها: جوانی، خانواده، هزار مدل، آرایش و عریانی، زیبایی، نامزد، زوج، زندگی اجتماعی، دختر، مادر، خاطراتی، عذاب وجدان، حجاب و عفت، رنج، محرک های چشمی، خانمی آرایش کرده، بی حجابی یکی از معضلات فروپاشی خانواده هاست، عذاب گناهانمان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 فروردین 1391 توسط : داود
قسمت اول: خداوند دو زن را در قرآن به عنوان نمونه برای همه ی مردان و زنان مؤمن مثال زده است: 1- آسیه، همسر فرعون. 2- مریم، بنت عمران.
مریم، مادر عیسی علیها السلام در عبادت معروف بود و آسیه همسر فرعون در ترک عبادت!
حضرت آسیه سلام الله علیها در شرائطی زندگی می کردند که اجازه ی عبادت را نداشتند. ولی به علت اینکه در آن شرائط خاص، ایمان به خدا را از دست نداد، خداوند او را به عنوان نمونه ای برای مومنین مثال زده است.

قسمت دوم: به نظر شما کدام انسان برتر است: کسی که در جامعه ای زندگی می کند که اکثریت زنان با حجاب هستند، و او نیز حجاب خود را رعایت می کند.
و کسی که تلویزیون، رادیو، اینترنت، ماهواره، داستان، رمان، سخنرانی ها، پدر، مادر، خاله، عمه، دختر خاله، دختر عمه، استاد و ... زن با شخصیت را زنی بی حجاب و بی عفاف می داند. ولی همه ی شبهه ها و همه ی فرعون ها را کنار می زند، و عفاف خود را رعایت می کند.
من فکر می کنم نقش یک دختر با عفاف در دنیای امروزین دقیقا همانند عکس زیر است. درست است کاری که می کند - در نزد ما - به مخفی شدن چند تار مو خلاصه می شود، ولی به علت آن ریشه ی فکری قوی - که پشت این عمل به ظاهر ساده دارد - ارزشمند است.

عمل به عمق آن است.

طبقه بندی: قرآن کریم،  چند رسانه ای(تصاویر، کلیپ)،  داستان و راستان،  سیره معصومین(علیهم السلام)،  طنز، 
برچسب ها: آسیه، همسر فرعون، آسیه همسر فرعون، مریم، بنت عمران، مریم بنت عمران، حضرت آسیه، حضرت مریم، عبادت، با حجاب، با عفاف، بزرگی عمل،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 21 فروردین 1391 توسط : Narimani
  • تعداد کل صفحات : 2  صفحات :
  • 1  
  • 2  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic