هر روز نرم افزار و سخت افزار جدیدی بر روی خود نصب می کنی، روزی آهنگ صدایت را تغییر می دهی روزی مدل لباست را تغییر می دهی.
 چشمانت سالهاست به دروازه غرب دوخته شده است که امسال چه برایت دوخته اند، سال ها می گفتی از تقلید بدم میاید اما نگاهی به خود و تقلیدی که در آن گرفتار شده ای بکن. تقلیدی که نهایتش اسارت است،
ای کاش باور می کردی اشرف مخلوقاتی، باور می کردی که آنچه آنان برای نصب بر روی وجودت انتخاب کرده اند شایسته تو نیست، باور می کردی آنچه آنان برایت دوخته اند ویروسی در آن نیز گنجانده اند، ویروسی همچون بی حیایی، بی حجابی و بی عفتی.
  


طبقه بندی: حجاب دختران،  دلنوشته حجاب، 
برچسب ها: نرم افزار، سخت افزار، آهنگ، مدل لباس، تقلید، ویروس، حجاب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 30 اسفند 1391 توسط : داود
خداوند چه می دهد به کسی که:
مسخره شدن را به جان می خرد!
محدودیت های لباس بلند را تحمل می کند!
تا
خانواده ها متزلزل نشوند.  
برای چنین شخصی، برترین بشر بر روی زمین (که جانم فدای او باد) از خداوند طلب رحمت کرده است. (1)
پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) انسان عفیف را جزء اولین وارد شوندگان بهشت می داند. (2)

و بالاتر از همه ی اینها:
خداوند او را دوست می دارد. (3)


===========================
(1) امام صادق علیه السلام می فرمایند: رَحِمَ‏ اللَّهُ‏ عَبْداً عَفَّ وَ تَعَفَّفَ: رحمت خداوند شامل حال هر عفیف، عفت پیشه ای باشد. (ثواب الأعمال و عقاب الأعمال: 183)
(2) امام رضا (علیه السلام) از پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله) نقل می کنند: أَوَّلُ مَنْ یَدْخُلُ الْجَنَّةَ شَهِیدٌ وَ عَبْدٌ مَمْلُوكٌ أَحْسَنَ عِبَادَةَ رَبِّهِ وَ نَصَحَ لِسَیِّدِهِ وَ رَجُلٌ عَفِیفٌ مُتَعَفِّفٌ ذُو عِبَادَةٍ: اولین کسانی که وارد بهشت می شوند 3 گروه هستند: اول: شهداء؛ دوم: بنده ای که عبادت پروردگارش را نیکو انجام بدهد و برای آقایش خیر خواه باشد؛ سوم: انسانِ عفیفِ عفت پیشه ای که بندگی خداوند را انجام دهد. (بحار الأنوار 68 : 272)
(3) پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: خداوند انسانِ آبرومندِ بردبارِ با عفّتِ عفّت‏ پیشه‏ را دوست دارد. (كافى، ج2، ص112، ح8)
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 اسفند 1391 توسط : Narimani
وقتی حرف از حجاب بانوان میشود اولین چیزی که به ذهن خطور میکند پوشش کامل آنهاست. اینکه از نظر پوشش، رفتار و گفتار رعایت عفت اجتماعی و وقار زنانه را در حد کمال داشته باشند.

اما کسی به این فکر نمیکند که زنانی که در یک جامعه روستایی، شهری، کشوری و بین المللی دارد پرچمی به نام حجاب را به دوش میکشد، در واقع جهادی عملی را انجام میدهند و در برابر این جهاد بزرگ سزاوار ستایش و تکریم هستند.

وقتی صحبتهای رهبری را میخواندم این جمله برایم خیلی چشم نواز بود؛ جمله ای که نه تنها تکلیف زنان را در مورد حضور در اجتماع تبیین میکرد؛ بلکه تکلیف جامعه ایرانی اسلامی و تکلیف فعالان فرهنگی را در مقابل این حضور متین، با وقار و با عفت مشخص میکرد.

جا دارد چند بار این جمله را بخوانیم و به تک تک لغاتی که در آن به کار رفته است دقت داشته باشیم.


واقعاً همه باید قلباً از زنان ورزشکار ما که در میدانها با حجاب، با عفاف، با متانت و با وقار حاضر میشوند، تشكر كنند.

برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مدال‌آوران المپیك و پارالمپیك 21-12-91


پ.ن

من تصور میکنم این سخنان تنها به این دلیل مقید به زنان ورزشکار شد که دیدار با ورزشکاران بود وگرنه طبق مفهومی که از کلام رهبری به دست می آید می بایست از تمام زنانی که با حجاب، با عفاف، با متانت و با وقار در جامعه حضور پیدا میکنند تشکر کنیم.
طبقه بندی: حجاب دختران،  گفتار بزرگان، 
برچسب ها: حجاب، عفاف، ورزش،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 اسفند 1391 توسط : مهدی منصوریان
تا آفتاب درخشان حضرت خدیجه کبری و حضرت فاطمه زهرا و حضرت زینب کبری می درخشد، طرح های کهنه و نوی(ضد زن) به نتیجه نخواهد رسید.

رهبر انقلاب اسلامی در پیام به کنگره «هفت هزار زن شهید کشور» در 91/12/16 نقش زن مسلمان ایرانی در معرفی الگوی جدید از زن را تاریخ ساز خواندند و در توصیف ویژگی های زن مسلمان فرمودند:
زن مسلمان ایرانی، تاریخ جدیدی را پیش چشم جهان گشود و ثابت کرد که می توان زن بود، عفیف بود، محجبه و شریف بود، و در عین حال، در متن و مرکز، نقش آفرینی کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد.
ایشان با اشاره به نگاه موجود به زن در نظام های شرق و غرب جهان، به عنوان عنصری در حاشیه و یا ابزار جنسی برای مردان، به تبیین نقش شیر زنان ایران در انقلاب و دفاع مقدس بعنوان الگویی جدید با شاخصه ی (زن نه شرقی، نه غربی) پرداختند.و با اشاره به آثار فراگیر مجاهدت زنان شهید خاطر نشان کردند: اقتدار و جذبه ی تازه ای به برکت خون این زنان مجاهد در عصر جدید، ظهور کرده است که زنان را ابتدا در جهان اسلام، تحت تاثیر قرار داد و دیر یا زود در سرنوشت و جایگاه زنان جهان، دست خواهد برد.
(1)

حجاب و عفاف

رهبر انقلاب در دیدار دیگری که با قهرمانان المپیک و پارالمپیک در 91/12/21 داشته اند، نیز فرمودند:
حضور بانوان و دختران ورزشکار با رعایت حجاب شرعی، در میدان های بین المللی است که اقدامی فوق العاده، و بسیار مهم و با ارزش است.
رهبر انقلاب با اشاره به موارد متعدد از قتل، تعرض و تهدید رسمی زنان مسلمان محجبه در اروپا، خاطر نشان کردند: در چنین شرایطی هنگامی که یک زن مسلمان ایرانی و دارای حجاب بر سکوی قهرمانی می ایستد و همه را وادار به تکریم می کند کار با عظمتی انجام  شده است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: همه باید قلبا قدردان زنان ورزشکاری باشند که با حجاب و متانت و وقار در میدان های بین المللی ورزشی حاضر می شوند.(2)

گزیده ای از بیانات مقام معظم رهبری
=====================================

طبقه بندی: گفتار بزرگان،  اخبار، 
برچسب ها: حضرت خدیجه کبری و حضرت فاطمه زهرا و حضرت زینب کبری، کنگره «هفت هزار زن شهید کشور، دفاع مقدس، ابزار جنسی برای مردان، قهرمانان المپیک و پارالمپیک، حضرت آیت الله خامنه ای، اروپا،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 اسفند 1391 توسط : داود
فلسفه سوم: حجاب به منظور استثمار زنان است

عده ای با یکی دانستن تاریخ زن در دوره های گذشته تاریخی و تعمیم دادن سرنوشت غربی او بر کل نظام های حکومتی دنیا؛ چنین فرض کرده اند که علت حجاب و نوع پوشش در اسلام، بخاطر استثمار و بهره کشی از زنان بوده است و هدف از آن نوعی تسلط و برتری دادن مردان بر زنان است و این دو قشر را یکی زیر دست دیگری را زبر دست فرض کرده اند.

برخی علت وجوب حجاب و پوشش را در اسلام را نشانه ی تحقیر زن و مملوک بودن او و در خدمت اوامر مرد اش دانسته اند و این قانون زن را هر چه بیشتر در خدمت مرد قرار می دهد؛ و از این رو با دستاویز قرار دادن حجاب، علیه نظام حقوقی اسلام به اعتراض پرداخته اند و با هجوم گسترده ای، اکثر عقاید و ارزش های جامعه ی اسلامی را مردود دانسته اند.
همچنانکه امروزه شاهد هستیم، با تاسیس شبکه های ماهواره ای به تبلیغ ضد ارزش ها و تحقیر قوانین اسلامی می پردازند مثل شبکه های "من و تو" ، "gemTV "، "فارسی وان" و ... که سردمدار این هجمه ی عظیم فرهنگی هستند و با بکارگیری روش های زیرکانه ای به جنگ نرم مشغول هستند! این شبکه ها، حجاب را مانع از آزادی زنان و نشانه ی مالکیت مردان بر زنان می دانند و تنها راه آزادی را کناز گذاشتن حجاب می دانند.

با تلقین شعار هایی از قبیل اینکه" در اسلام زنان باید خانه نشین و پرده نشین باشند" ، " زن در اسلام با ازدواج جزء ما یملک مرد می شود" و همچنین " در اسلام زنان نباید با مردان نشست و برخاست داشته باشند" قصد دارند تا حس کمال جویی زنان را ترغیب کنند و اسلام را یک دین متحجر و کهنه قلمداد کنند.

  

بررسی این نظریه در ادامه مطلب


طبقه بندی: حجاب پسران،  حجاب دختران،  داستان و راستان،  گفتار بزرگان،  احکام،  تربیتی، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 اسفند 1391 توسط : Ali

به نظر شما بزرگترین عبادت چیست؟

نماز،

روزه،

حج،

یا ...؟

شخصی از امام صادق (علیه السلام) پرسید:

من حال زیاد نماز خواندن ندارم.

حال زیاد روزه گرفتن را هم ندارم؛

بلکه اصلا حال عبادت ندارم.

ولی

فقط از راه حلال غذا می خورم

و در روابط جنسی نیز مسائل اسلامی را رعایت می کنم.

امام صادقی که دانای به همه ی احکام و عبادات خداوند است، می فرمایند:

آیا کوششی بالاتر از رعایت عفاف در شکم و روابط جنسی هست؟ (1)

و یا در روایتی دیگر فرمودند:

بهترین عبادت، رعایت عفت است. (2)

پس جوانی را که در لباس پوشیدن، نگاه کردن، حرف زدن و ... رعایت عفت می کند؛ دست کم نگیرید!

======================================

(1) المحاسن، ج‏1، ص: 292 ح 448.

(2) المحاسن، ج‏1، ص: 292 ح 447؛ بحار الأنوار 68: 268 ح1؛ و 68: 269 ح2 و3.

طبقه بندی: قرآن کریم، 
برچسب ها: حجاب در قرآن و روایات،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 اسفند 1391 توسط : Narimani
  • تعداد کل صفحات : 4  صفحات :
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو