آیا واقعا تابستان آنقدر گرمه که انسان را وادار  کند که در مقابل آفریدگارش بایسته؟ پروردگاری که در عظمتش همین یک آیه کافی است؛ و ما شما را بدین خلقت زیبا بیافریدیم پس چرا آفریننده را تصدیق نمی کنید آیا ندیدید که نخست شما نطفه ای بودید؟(1)

ما انسان های فراموش کار و ناسپاسی هستیم، و جایگاه و جوهره وجودی خودمان را یادمان رفته است، و دیگر حاضر نیستیم کمی به  خودمان سختی بدهیم و گوش به حرف آفریدگارمان و آیات حجابش دهیم و کمی گرمای دنیا را تحمل کنیم .

متاسفانه فصل تابستان شده، و لباس مردهایمان که گویی سایز خودش پیدا نمی شود؛ و لباس زنان از آن بدتر؛ روسری هایی که تور شده اند؛ مانتوهایی که بلوز شده اند؛ آستین هایی که آب رفته اند؛ و تا جایی که توان دارند روی ظاهر همین لباس اندک و جذب کننندگی آن تلاش می کنند؛ فقط کافی است بگویند مد شده یا مد است؛ حدیث و روایات هم یادمان رفته است،یادمان رفته است که امام صادق علیه السلام فرمود:
 آتش جهنم را 70بار آب زدند تا که شد گرمای دنیا؛(2) آتش جهنمی که خداوند نام آن را 150بار در قران متذکر شده.....آیا تابستان آنقدر گرم شده که حتی گرمای جهنم رو هم تحت تاثیر خودش قرار داده است؟

========================================
(1)سوره واقعه- نَحنُ خَلَقنَاکُم فَلَولَا تُصَدِّقُونَ (57) أفَرَءَیتُم مَّا تُمنُونَ (58)
(2)
بحار الانوار جلد۸ مبحث جهنم-  ان نارکم هذه جزء من سبعین جزءا من نار جهنم و قد اطفئت سبعین مرة بالماء ثم التهبت و لو ذلک مااستطاع آدمی ان یطیقها

طبقه بندی: قرآن کریم،  سیره معصومین(علیهم السلام)،  پرسمان،  تربیتی،  حجاب دختران، 
برچسب ها: در مقابل آفریدگار، خلقت زیبا، نطفه، آیات حجاب، لباس مردها، روسری، تور، بلوز، مانتو، گرما، جهنمی که خداوند نام آن را 150بار در قران متذکر شده،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 خرداد 1391 توسط : داود
چندی است رسانه ها اعم از سینما، تلویزیون و اینترنت تأثیر به سزایی در نحوه ی  پوشش ما دارند. غافل از اینکه رسانه ها آنچه را هست نشان نمی دهند، بلکه آنچه را خود می خواهند نشان می دهند.

تأثیر رسانه

این به معنی مخالفت با سینما یا تلویزیون یا ... نیست. بلکه به معنی این است که: هر چیزی را از هر جایی قبول نکنیم، بلکه در مورد آن فکر کنیم، و اگر نیاز به تحقیق دارد، از دیگران سوال کنیم.

این به معنی این است که: ما خودمان فکر کنیم، و نگذاریم دیگران نحوه ی پوشش ما را تعیین کنند.

فکر
طبقه بندی: چند رسانه ای(تصاویر، کلیپ)، 
برچسب ها: صدا سیما، تلویزیون، رسانه، مدیا، تأثیر رسانه، تأثیر صدا و سیما، تأثیر تلویزیون، تأثیر سینما، سینما، صدا و سیما، حقیقت، دروغ،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 30 خرداد 1391 توسط : Narimani
یه ضرب المثل معروف می گه : مالت را سفت بچسب، تا بقیه را دزد نکنی.
از مهمترین علل بی حجابی و بی عفتی بعضی از زنان در جامعه، مردان و شوهرانی هستند که حیا را بلعیده و غیرت را پس زده اند.

بارز ترین نمونه آنها، مردانی هستند که به اصطلاح خودشان مدرن و روشنفکر هستند، مثلا وقتی عروسی را به پا می کنند، عروس تنها برای داماد نیست بلکه همه مردان با نگاهشان، با رفتارشان و.... آن را برای خود می کنند.
و داماد هم به خیال خود زنی تنها برای خود گرفته است.

و بدتر از همه زمانی است که عروس و داماد عکس آتلیه خود را به همه مهمانان هدیه می دهند یعنی ای همه مردان فامیل، زن من برای شما هم می باشد.
واین پایانی بر آغاز یک زندگی تازه است.

و همین امور خود زمینه ساز رابطه های پنهانی مردانی بی غیرت با تازه عروس می باشد. و خدا نکند که اینگونه شود و آن وقت است که داماد زمین و زمان را به هم می دوزد که چرا بی غیرتی زیاد شده و ....
اما یادش نمی آید که خود بازار حراجی غیرت را راه انداخته بود.
 

پس بیایم ناموسمون را مثل مالمون سفت حفظ کنیم و یک غیرت مردانه بخرج بدیم تا بقیه را بی غیرت نکنیم و الّا همانا بارفتن غیرت، ناموسمان هم از دستمان می رود.
طبقه بندی: متفرقه،  تربیتی،  حجاب پسران،  حجاب دختران، 
برچسب ها: حراجی غیرت، عروسی، مالت را سفت بچسب، تا بقیه را دزد نکنی، مالت را سفت بچسب تا بقیه را دزد نکنی، رابطه های پنهانی، مردانی بی غیرت، حجاب و عفاف مردانه، پایانی بر آغاز یک زندگی تازه، ضرب المثل، بارفتن غیرت ناموسمان هم از دستمان می رود،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 27 خرداد 1391 توسط : عمّار


سکوت کن! آهسته برو. آهسته بیا.

اینجا غیرت ها دارند می­خوابند.

طبقه بندی: حجاب پسران،  داستان و راستان،  دلنوشته حجاب، 
برچسب ها: حجاب پیران، حجاب آقایان، حجاب، عفاف، زنان، غیرت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 26 خرداد 1391 توسط : مهدی منصوریان
از معضلاتی که در جامعه ی امروز زیاد داده می شود، همراهی مادران محجبه با دخترانی بی حجاب است. مادری که برای راضی کردن دخترش نسبت به انتخاب مدل لباسش دچار معضل شده است. به همین دلیل از دغدغه های مهم پدر و مادران این است که: چگونه می توانیم فرزندان با عفافی داشته باشیم؟
جواب این سوال را می توان در چندین پست ذکر کرد. و در هر پست به چندین راه کار تربیتی پرداخته می شود.
از عوامل موثر بر فرزند، تفریحات و بازیهای او می باشد. چرا که کودکان در بازی های خود زندگی می کنند.  
پدر و مادر اگر نتوانند بر تفریحات فرزند خود اعم از بازی، موسیقی، سینما و ... فائق بیایند، نمی توانند بر رفتار او تأثیر گذار باشند.
برای توضیح این مسأله باید مقدمه ای عرض کنم:
شما معمولا چه کارهایی را انجام می دهید؟
آیا کارهایی که لازم است؟
کارهایی که نیاز های آینده ی شما را برآورده می کنند؟
یا کارهایی که دوست دارید؟
معمولا انسان ها کارهایی که دوست دارند انجام می دهند. حتی اگر مجبور به انجام کاری غیر دلخواه می شوند، به علت رسیدن به یک نتیجه ی دوست داشتنی است.
ولی چگونه یک کار یا کردار جزء دوست علاقه های شما می شود؟
جواب این سوال کمی از قبلی مشکل تر است. کمتر کسی می تواند جواب این سوال را بدهد.
بگذارید جواب این سوال را اینگونه بدهم: شما هر کاری دلتان بخواهد، انجام می دهید. پس مرکز فرماندهی کردارهای شما، قلب و دل شماست.
ولی ورودی های قلب، چشم و گوش هستند. یعنی اگر بتوانیم چشم و گوش خود را تحت کنترل قرار بدهیم، علاقه ها نیز تحت کنترل است. وقتی علاقه ها و قلب تحت کنترل باشد، کردارها نیز تحت کنترل ما در می آیند.
پس یک رابطه ی ساده بین اینهاست:
رفتارها و کردار، قلب و علاقه ها، چشم و گوش
یا:
چشم و گوش، قلب و علاقه ها، رفتار ها و کردارها

حالا اینها چه ربطی به بحث ما دارند؟
در مثالی این کلام روشن می گردد. فرض کنید ما می خواهیم خط تولید لوازم پلاستیکی راه اندازی کنیم. طبیعتا باید مواد مواد اولیه آن - که نفت می باشد - تهیه کنیم. اگر مواد اولیه ی ما کاغذ یا گوشت باشد، نمی توانیم لوازم پلاستیکی درست کنیم! بلکه مواد اولیه ی آن (که ما به آن ورودی می گوییم) باید متناسب  با  لوازم پلاستیکی (خروجی) باشد.
در مورد انسان نیز قضیه به همین صورت است. یعنی ما نباید بر درب خروجی کارخانه بنشینیم و منتظر کردارهای نیک از فرزند خود باشیم. بلکه باید ورودی صحیح به او بدهیم. اگر جوانی به آهنگ های مروج بی حیایی گوش فرادهد، کم کم بی حیایی جزئی از خواهش ها و علاقه های او می گردد. و طبیعتا باید شاهد بی عفتی در رفتار او باشیم.
حال این سوال پیش می آید: چگونه ورودی های فرزندان خود را کنترل نماییم؟ یعنی می شود موسیقی از گوشی فرزندان ما حذف بشود؟ آیا می شود بازی های جذاب کامپیوتری را کنار بگذارد؟ و ...؟
جواب این سوال در پست بعدی اشاره خواهد شد.
طبقه بندی: تربیتی، 
برچسب ها: تاثیر پدر و مادر بر حجاب فرزندان، تاثیر پدر و مادر بر عفاف فرزندان، تربیت فرزند، تربیت فرزندان، تاثیر والدین بر حجاب فرزندان، تأثیر والدین بر عفاف فرزندان، تربیت، شعار و عمل، اسوه بودن پدر و مادر، خود نمایی، نصیحت نکنید، سخنرانی نکنید، حریت، شخصیت، تفکر، الگوی مثبت، الگوی منفی، کنترل تفریح، کنترل تفریحات، کنترل بازی، کنترل فرزند، علاقه های دینی، علاقه های صحیح، علاقه ی صحیح، کنترل علاقه، کنترل رفتار، خود کنترلی، ان السمع والبصر، صم بکم عمی، کنترل بازی کامپیوتری،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 خرداد 1391 توسط : Narimani

مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر:
( کارشناس علوم رفتاری دانشگاه شهید بهشتی  با مطالعه بر روی صدها جوان ایرانی به این نتیجه رسیده که مردان ایرانی مصرف کننده 12 درصد لوازم آرایشی زنانه هستند. )

وقتی که مردی خود را به هر وسیله ای به اصطلاح زیبا می کند، تنها ظاهرش زیبا می شود و باطنش در منجلاب جهالت نادانی غرق می شود.
خداوند متعال مرد را آفرید تا نماد غیرت و مردانگی در جامعه باشد نه اینکه غیرت و مردانگی را از دست دهد و به دنبال خاله زنک بازی رود.

خداوند مرد را آفرید و او را عقلی کامل داد تا جامعه ای را مدیریت کند نه اینکه خود را شبیه ختران دم بخت در بیاورد.
خداوند مرد را آفرید تا با ایمان خود باعث رشد و تعالی جامعه شود نه اینکه با آرایش کردن مانند یک تازه عروس شده و باعث تحریک شهوت همجنسان خود شود.

اگر قرار باشد همه مردان عفاف و حیا را زیر پا بگذارند، دیگر اطمینانی به آنها نیست تا جامعه ای را بسازند و خانواده ای را سرپرستی کنند.
مردان با حجاب و عفاف کسانی هستند که مردانگی و غیرت خود را حفظ کردند و با وجود کوچکی سنّشان، کاری مردانه کردند و در راه خدا به شهادت رسیدند. مردانی همچون شهید محمد حسین فهمیده، که امام خمینی (ره) او را رهبر خود می داند.

و در انتها دعا می کنیم که خداوند اشتیاق به دنبال رفتن زیبایی روح را به همه مردان ما عطا بفرماید.
 

طبقه بندی: اخبار،  متفرقه، 
برچسب ها: مردان، مردان ایرانی مصرف کننده 12 درصد لوازم آرایشی زنانه!، لوازم آرایش، حجاب مردان، حجاب و عفاف، حجاب و عفاف مردان، حجاب پسران، لوازم آرایشی زنانه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 خرداد 1391 توسط : عمّار
  • تعداد کل صفحات : 3  صفحات :
  • 1  
  • 2  
  • 3  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو