تبلیغات
حجاب و عفاف - مطالب دی 1392

به جرأت می‌توان گفت كه هر انسانی آرزو دارد به شهرت برسد و مردم از او به نیكی و بزرگی یاد كنند. در اینكه برای رسیدن به این جایگاه تلاش بسیار لازم است، شكی نیست؛ چون بدون تلاش و كوشش، هیچ كسی به مقام و جایگاهی رفیع نخواهد رسید.

اما نكته‌ی مهم‌تر و ظریف‌تر، یک گام بعد از این شهرت و بزرگی شروع می‌شود. اینكه تو برای مردم تبدیل به یک الگوی بزرگ می‌شوی و حالا وظیفه‌ات سنگین‌تر از قبل شده است.

مریم هاشمی (بانوی وشو كار ایرانی) یكی از همین الگوهاست كه شاید بهترین افتخارش این جمله‌ای است كه مقام معظم رهبری (دام ظله) درباره او فرمودند: «خدا را بخاطر وجود جوانانی همانند شما شكر می‌كنم.»

بدون طول و تفصیل اضافی برویم سر اصل ماجرا؛ اینكه خانم هاشمی چكار كرد كه مایه شكرگذاری رهبر انقلاب شد. كافی است یك قدم به عقب برگردیم و صحبت‌های رهبری را مرور كنیم.

دو نكته اساسی كه به خانم هاشمی گفتند، كلیدهای اصلیِ این ماجراست:

۱) شما با نمایش شخصیت و هویت زن مسلمان ایرانی نشان دادید كه در میادین ورزشی نیز یک زن مسلمان می‌تواند با حفظ حجاب و حدود دینی، حضوری مقتدر و عزت آفرین داشته باشد.

(قابل توجه تمام ورزشكاران، بازیگران، مسئولان، هنرمندان و تمام كسانی كه الگوی جامعه ایرانی هستند؛ به همان خدایی كه می‌پرستید، در عین مشهور بودن، می‌توان عفیف زندگی كرد.)

۲) یكی از برنامه‌های ثابت جنگ روانی دشمنان علیه جمهوری اسلامی، القای این ادعای نادرست است كه نخبگان عرصه‌های مختلف با نظام اسلامی میانه‌ای ندارند كه شما با اقدام خود، وابستگی به نظام اسلامی را از یک سكوی جهانی اعلام كردید.

(باز هم قابل توجه تمام چهره‌های شناخته شده؛ فاصله گرفتن از انقلاب و ایران برای محبوب شدن راه درستی نیست. همان‌قدر كه دوری شما از انقلاب و اسلام ممكن است شما را در دل بعضی محبوب كند؛ دفاعتان از انقلاب و مظاهر اسلامی، می‌تواند محبت تعداد بیشتری از هم‌وطنانتان را نسبت به شما برانگیزاند.)

خلاصه‌ی كلام؛ در اوج موفقیت و شهرت، نماد یک مسلمان ایرانی باش و خودت را گم نكن؛ مطمئن باش رهبرت خداوند را به خاطر تو شكر می‌كند.

- پیوندهای مرتبط:

دیدار بانوی كرمانشاهی قهرمان ووشو با رهبر انقلاب

مشروح مصاحبه با مریم هاشمی قهرمان وشوی جهان
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 25 دی 1392 توسط : مهدی منصوریان

شاید اگر من هم نوه امام بودم هر كاری دلم می‎خواست انجام می‎دادم و كمی از پدربزرگ عزیزم خرج می‎كردم تا مردم مرا ببینند و بشنوند و تأیید كنند. شاید من هم مثل زهرا اشراقی با الشرق‎الاوسط مصاحبه می‌كردم[۱] و می‌گفتم من هم حریم سلطان می‌بینم (بدون اینكه فكر كنم دارم چه سریالی را تبلیغ می‎كنم) می‌گفتم كافه گردی خوب است! آن هم برای یك زن (بدون اینكه توجهی به عواقب این رویه‌ی اجتماعی داشته باشم) می‌گفتم در خانه ماهواره دارم و شبكه‌های مختلف آن را كه باب میلم هست، اسم می‌بردم. (بدون اینكه فكر كنم این كار، تبلیغ یك قانون‌گریزی اجتماعی است)

بگذریم؛ خوب شد من نوه امام نیستم تا برای تأیید تمام كارها و رفتارهایم از امام خرج كنم و جوری وانمود كنم كه انگار امام هم اگر بودند با نظر من موافق بودند! هر چه خواستم حجاب و چادر و پوشش اجتماعی بسیاری از زنان با ایمان جامعه را خُرد و خمیر كنم و بعد یك سخن از امام به زبان بیاورم كه فرموده‌اند: «رنگ سیاه مكروه است و نباید پوشید.» بدون اینكه كمی فكر كنم و كلاه خودم را قاضی كنم كه اگر امام این جمله را برای همه جا مخصوصا زنانی كه در جامعه حضور پیدا می‎كنند گفته‌اند، پس چرا همسر خودشان را با چادر رنگی ندیده‌ایم؟

و اگر من نوه امام بودم شاید از مادربزرگم مایه می‌گذاشتم كه خیلی شیك پوش بوده‌اند، ولی دیگر به این نكته اشاره نمی‌كردم كه این شیک‎پوشی مخصوص فضای خانه و خانواده بوده نه توی خیابان و انظار عمومی!

بیخیال؛ زهرا خانم اشراقی! اینها را گفتم كه بدانید چادر از سر برداشتن جلوی دوربین‌های عكاسی قطعا منش مادربزرگتان نبوده و سریال‌هایی شبیه حریم سلطان دیدن مرام پدربزرگتان نیست. حالا شما هر كاری دوست داری بكن ولی یك خواهش اساسی، از امام و همسرشان مایه نگذار!

- پی نوشت:

[۱] متن كامل مصاحبه زهرا اشراقی با الشرق الاوسط


داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 19 دی 1392 توسط : مهدی منصوریان

ورزش قهرمانی مسأله‎ای است كه نمی‌توان از آن به سادگی گذر كرد و درباره‌اش بحث و تبادل نظر را كنار گذاشت. چون یكی از مهم‎ترین مسائلی كه به همراه خود برای جامعه به ارمغان می‌آورد، بحث الگوپذیری جامعه از قهرمانان است. حالا این قهرمانان می‌توانند الگوهای خوب و تأثیرگذاری روی اخلاق و فرهنگ جامعه باشند و می‌توانند با استفاده از شهرت و جایگاه و محبوبیتشان، ضربه‌هایی سهمگین به فرهنگ و اخلاق عمومی بزنند.

اینجا قرار نیست مقایسه‌ای ارزش‌گذارانه در مورد جایگاه ورزشی بانوان داشته باشیم ولی به نظر می‌رسد اگر قهرمانان ورزش بانوان سعی كنند همانطور كه الگوی ورزشیِ بانوان جامعه می‌شوند، پرچم‌دار عفاف و الگوی زن مسلمان ایرانی هم باشند؛ در واقع از شهرت و محبوبیتشان بهترین استفاده را برده‌اند.

زهرا نعمتی یكی از همین ورزشكاران است كه به نظر می‌رسد توانسته این پرچم را بالا نگه دارد؛ مخصوصا حالا كه نامش در بین ۵۰ بانوی تأثیرگذار پارالمپیک هم قرار گرفته و به عنوان «الگوی ایرانی برای جامعه زنان و مسلمانان » را از آن خود كرده است.

مقایسه تصاویر زهرا نعمتی و دیگر ورزشكاران زن ایرانی را در بحث پوشش، از لینک زیر مشاهده كنید:

http://efaf.mihanblog.com/post/357

مشروح خبر انتخاب زهرا نعمتی به عنوان یكی از ۵۰ ورزشكار تأثیرگذار پارالمپیك را از لینک زیر مطالعه كنید:

http://www.tabnak.ir/fa/news/366734

 

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 9 دی 1392 توسط : مهدی منصوریان

دنیای امروز به جایی رسیده است که مردان خود را شبیه زنان می کنند. البته این حادثه فجیع و اسفبار را رسول گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) در ۱۴۰۰ سال پیش هشدار و پیش بینی کرده و فرمودند:

«و یتزینون بزینة المراة لزوجها، و یتبرّجن النساء و هم منافقوا هذه الامة فی آخر الزمان....» [۱]

(مردانی می‌آیندکه خود را مثل همسرانشان  آرایش زنانه می کنند، و زنانی هم می آیند که خودنمایی و جلوه‌گری می کنند، اینها منافقین امت در آخر الزمان هستند...)این یکی از مهمترین مصبیت های کنونی بشر است. امروز برخی مردان گوی سبقت را در آرایش و زینت از زنان ربوده اند. شاید اگر در تاریخ گشتی بزنیم زمانی را پیدا نکنیم که مردان چنین دیوانه وار در اموری که مختص زنان است وارد شده باشند.

به کارگیری انواع آرایش های سر و صورت و استفاده از داروها و وسایل آرایشی زنانه، و آویختن زیور آلات، پوشیدن لباس های دخترانه و تبرّج و خودنمایی های زنانه که حتی بر زنان هم حرام است، متاسفانه در  برخی از مردان و پسران مشاهده می شود.

آنقدر این مسئله در جامعه به سرعت رو به عادی شدن است که حتی در سینمای به اصطلاح فرهنگی هم این امر عادی شده و مردان به راحتی در نقش زنان بازی می کنند و با گریم و آرایش زنانه و عشوه گریها ی فراوان تبرّج و خودنمایی که عملی حرام است را به نمایش می گذارند.

آیا عذابی دردناک تر از این برای یک جامعه می توان تصوّر کرد که مردی دیگر در بین ما نباشد؟

آیا مردم مسلمان و خانواده ها و جوانان عزیز مسئولیتی را در قبال این نوع ناهنجاری ها متوجه خود نمی دانند؟

آیا بعضی از دست اندر کاران و متصدیان فرهنگی و مذهبی، در برابر این همه اختلاطی که میان مردان و زنان به صورت غیر ضروری در ابعاد مختلف روز به روز افزایش می یابد و باعث تغییر جنسیت پسران ما شده است، کاری جز سکوت ندارند؟

هشدار رسول خدا بسیار جدی بوده و اگر ما دست روی دست بگذاریم دیگر جامعه پر از مردان زن نمایی می شود که دین خدا را زیر پا خواهند گذاشت و جز نفاق چیزی را برای جامعه به ارمغان نخواهند آورد.

 

پی نوشت :

[۱]. سفینة البحارج۳ ص۴۹۲

طبقه بندی: حجاب پسران، 
برچسب ها: آرایش مردان، زنان، مردان زن نما، آرایش زنانه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 6 دی 1392 توسط : عمّار

بعضی حرف‌ها راحت بیان می‌شوند اما همین كه قرار بر عمل می‌شود، زبان لكنت می‌گیرد، دست خسته می‌شود و پا ناتوان. ماجرای طرح سامان‌دهی حجاب و عفاف در كشور ما همینطور است.

یك روز آقای رئیس جمهور در مورد حجاب نظر می‌دهند و متولیان فرهنگ حجاب به آینده طرح‌های عفیفانه در كشور خوش‌بین می‌شوند. به عنوان مثال از زبان رئیس جمهور اینطور نقل می‌شود كه «طرح عفاف و حجاب در یک ایستگاه آخر نماند و خلاصه نشود بلکه این طرح چند ایستگاه قبل دارد که این ایستگاه‌ها کارهای مختلف تبلیغاتی، فرهنگی، آموزشی است که باید به سرانجام برسد.»

اما همین كه وقت عمل می‌شود و قرار است بودجه سال جدید به صورت طرح به مجلس پیشنهاد شود؛ دیگر اثری از حرف‌های گذشته نیست و ردیف بودجه‌ای برای حجاب و عفاف وجود ندارد.

فقط خدا كند متولیان فرهنگ عمومی، مثل سال‌های گذشته با نداشتن بودجه‌ی اختصاصی، از حجاب و عفاف غفلت نكنند.

 

خبر بودجه سال ۹۳ را از اینجا مطالعه كنید:

http://www.hijabnews.net/vdcf1ed0.w6dxcagiiw.html

نقل قول از رئیس جمهور را نیز از اینجا بخوانید:

http://www.hijabnews.net/vdch66ni.‎23nvvdftt2.html

طبقه بندی: اخبار، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 دی 1392 توسط : مهدی منصوریان
به نظر شما كدام ورزشكار زن، میتواند بهترین الگو برای زن مسلمان ایرانی باشد؟

1. تصاویر زهرا نعمتی
2. ورزشكاران كاتای ایران

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 4 دی 1392 توسط : مهدی منصوریان