دختر و پسرش فرقی نمی‌كند.

همین كه دیگران را به گناه نمی‌كشانی مردی...


داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 بهمن 1392 توسط : مهدی منصوریان


این‎جا ایران است. قبل از این، مرز قانون‌های كشور تا داخل هواپیماهای برون مرزی بود ولی انگار قرار است چند قدمی از آن كاسته شود و به داخل باند هواپیما یا سالن انتظار مسافران نیز کشیده شود.

مقدمات این كار با سفر "بنینو" وزیر امور خارجه ایتالیا به ایران آغاز می‌شود. آنجا كه ایشان بدون توجه به قانون همگانی حجاب در ایران، بدون حجاب قانونی از هواپیما پیاده شده و مورد استقبال عده‌ای قرار می‌گیرد.

استقبال رسمی و دیدارها هنوز شروع نشده است. این خبر را به آقای ظریف می‌رسانند و كنش و واكنشی شكل می‌گیرد كه تفصیلش را می‌دانید.[۱] خلاصه ماجرا به پوشیدن یك روسری ختم می‌شود و دیدارها انجام می‌شود.

حالا می‌ماند یك سوال؛ مرز حجاب ایران واقعا كجاست؟ مسئول این امر چه كسی است. یعنی اگر آقای ظریف به ایشان اولتیماتوم نداده بود، خانم بنینو تا كجای كشورمان می‌خواست قانون‌شكنی كند؟

قبلا مسافران یا كسانی كه با هر عقیده‌ای با حجابِ قانونیِ ایران مشكلی داشتند، داخل هواپیما یا بعد از عبور از مرز ایران كشف حجاب می‌كردند، اما با تكرار این رفتارها، ممكن است این كشف حجاب به داخل فرودگاه و داخل خیابان‌های شهر هم كشیده شود.

هر چند بد حجابی مدت زیادی است كه به خیابان‌های شهرهای بزرگ كشیده شده، و حتی كشف حجاب تا داخل ماشین‌های ایران هم نفوذ كرده، ولی حساسیت این عملكرد خانم بنینو اینجاست كه به خاطر شناخته بودن ایشان، بقیه سفیران و مقامات خارجی هم ممكن است هوس كنند چنین رفتاری را تكرار كنند و آرام آرام آن را به امری عادی بدل كنند.

امیداریم مسئولین، برای مرزهای حجاب چاره‌ای بیندیشند.

---------------------------------

پی نوشت:

[۱] كنش و واكنش ظریف و بنینو درباره حجاب

تفصیل خبر حضور خانم بنینو در فرودگاه

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 29 بهمن 1392 توسط : مهدی منصوریان
اینجا جشنواره است
جشنواره‌ی لباس‌ها و چهر‌های دیدنی!
«فجر» هم بهانه است كه مبادا منفجرش كنند...

و نهضت همچنان ادامه دارد...
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 27 بهمن 1392 توسط : مهدی منصوریان

نزدیك دو سال است كه این موضوع  (كشف حجاب) سخت فكر مرا به خود مشغول داشته است، خصوصاً از وقتی كه به تركیه رفتم و زن‎هایی آن‎ها را دیدم كه (پیچه) و (حجاب) را دور انداخته و دوش بدوش مردهایشان در كارهای مملكت به آنها كمك می‌كنند، دیگر از هر چه زن چادری است بدم آمده است. اصلاً چادر و چاقچور دشمن ترقی و پیشرفت مردم است.[۱]

این جملات را رضا شاه زمانی گفت که مردان ایرانی از بیکاری مانده بودند چه کنند ولی شاه مشتاق بود که زنان را شاغل کند و البته شاید می‌خواست با برداشتن حجاب هم برای زنان قبل از ورود به خیابان کار درست کند و هم برای مردان، و هم وسیله‌ای برای تفریح و سرگرمی آنان.

و چه زیبا شهید مطهری می‌فرمایند: به بهانه اینکه حجاب نیمی از افراد اجتماع را فلج کرده است، با بی‌حجابی و بی‌بندوباری نیروی تمام افراد زن و مرد را فلج کرده‌اند کار زن پرداختن به خود آرایی و صرف وقت در پای میز توالت برای بیرون رفتن، و کار مرد چشم چرانی و شکارچیگری شده است.[۲]

به هر حال شاید این بهترین کاری بود که رضا شاه می‌توانست انجام دهد تا مردم را از حکومت و سیاست‌ها و عقب ماندگیهای آن غافل کند و گرفتار زنان نیمه عریان کوچه و خیابان کند.

اگر بخواهیم تحلیل دقیق‌تری از جملات این دست نشانده داشته باشیم باید بگوییم آنچه مسلم است اینست که، حجاب مانع کار و فعالیت‌های اجتماعی نیست، و بدن و سر ارتباطی به بسیاری از فعالیت‌ها ندارد.

و باید بررسی شود که هدف او از این اقدام عجولانه علیه پوشش، چه بوده است و آیا مجبور به این کار بوده؟ و یا اینکه واقعا سطح تفکرات او در همین اندازه بوده است، که با توجه به شناختی که از رضاشاه میرپنج قلدر داریم می‌شود گفت: با فروشی که غربی‌ها از لوازم آرایشی در ایران بدست آوردند، (و این فروش هم با توجه به خدمت و هنجار شکنی‌ای که رضا شاه و فرزندش به غرب کردند که هنوز هم به برکت ماهواره‌ها متاسفانه ادامه دارد،) بعید نیست مجبور بوده باشد.[۳]

رضا شاه به ترکیه رفت و به این نتیجه رسید که چادر و چاقچور، دشمن ترقی و پیشرفت مردم است، چقدر خوب بود به کشورهای آمریکای لاتین و یا آفریقایی و... هم سر می زد و می‌دید که آن‎ها در عین بی‌حجابی جزء گرفتارترین و فقیرترین مردم دنیا هستند.[۴]

------------------------------------------

پی نوشت:

[۱] مهدی صلاح، کشف حجاب، زمینه‌ها، پیامدها و واکنش‌ها، تهران، مؤسسه مطالعات و پژوهشهای سیاسی، ۱۳۸۴، ص ۱۱۸
[۲] مسئله حجاب،شهید مطهری ص۱۰۷
[۳] مساله حجاب، شهیدمطهری ص۹۴ (ارائه آمار از مصرف مواد آرایشی در دوران پهلوی به نقل از روزنامه اطلاعات)
http://alef.ir/vdcgyy9xyak9zz4.rpra.html?‎209099
[۴] http://www.hamshahrionline.ir/details/185357

حجاب و عفاف


طبقه بندی: حجاب دختران،  تربیتی، 
برچسب ها: كشف حجاب، شهید مطهری، بی‌حجابی و بی‌بندوباری، لوازم آرایشی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 بهمن 1392 توسط : داود

اگر عادی سازی روابط بین زن و مرد در غرب شکل نمی‌گرفت و زنان اروپایی تا به این حد که امروزه در دسترس هستند، در دسترس مردان نبودند آیا باز هم شاهد این می‌شدیم که مردان برای ارضاء غریزه جنسی خود به مردان روی بیاورند و رسما ازدواج کنند و زنان عطش جنسی خود را با همجنس خود فرو بنشانند؟[۱]

و با توجه به همین وضعیت، آیا بعید نیست که در آینده‌ای نه چندان دور و در صورت فراوان بودن همجنس‌ بازان شاهد ازدواج با جمادات و یا حیوانات نیز باشیم؟[۲]

نکته مهمی که می‌توان از این مطلب برداشت کرد این است که، با عریان کردن زنان و یا آزادی جنسی و عادی سازی روابط، عطش جنسی هیچ‎گاه کاهش نیافته است و یا عفاف جایگزین آن نشده است، بلکه این آتش و عطش شهوت دائما زبانه می‌کشد و نوعی دیگر با افرادی متفاوت‌تر از قبل را تقاضا می‌کند و این تقاضاها هرگز تمام شدنی نیست.

--------------------------------------------

پی نوشت:
[۱]http://www.shia-news.com/fa/news/16640
[۲]http://www.bibaknews.com/shownews.php?idnews=5462

حجاب و عفاف


طبقه بندی: حجاب دختران،  تربیتی، 
برچسب ها: غریزه جنسی، ازدواج، عطش جنسی، همجنس‌ بازان، عریان کردن زنان، آزادی جنسی، آتش و عطش شهوت،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 بهمن 1392 توسط : داود

شنیده بودم که بعضی از ادارات، کارمندان بسیار بیکاری دارد و از بیکاری، تلویزیونی هم در اتاق خود تعبیه کرده‌اند؛ ولی نمی‌دانستم این بیکاری آنقدر اوج می‌گیرد که برای رفع آن بعضا به کارهای خلاف شرع هم روی می‌آورند.

واقعا جالب بود وقتی آقایی با لذت تعریف می‌کرد: ما وقتی بیکار می‌شویم با همکاران آقا و خانم مشغول خواندن پیامک‌های طنز یکدیگر می‌شویم، در حالی که بعضی از پیامک‌های ما محتوای تقریبا جنسی دارد.

مسئولین محترم، آیا شایسته نیست حالا که نمی‌توانیم دانشگاه‎های خود را آن‎طور که شایسته است اسلامی کنیم، حداقل محیط ادارات خود را با جدا کردن اتاق کارمندان خانم و آقا از یکدیگر و نصب روایت‌هایی از معصومین علیهم‎السلام اسلامی نماییم؟

روایاتی همچون این روایت پیامبر صلی‎الله‎علیه‎وآله که فرمودند: «هیچ مردی با زن نامحرمی خلوت نمی‌کند مگر اینکه شیطان سومین آنهاست».[۱]

و یا این روایت که می فرمایند: «هر کس با زن نامحرمی شوخی کند، در برابر هر کلمه‌ای که در دنیا ادا نموده، هزار سال زندانی می شود.»[۲]

و اگر این را هم نمی‌توانیم انجام دهیم، حداقل روزنامه‌ای برای بعضی از کارمندان بیکار تهیه کنیم که در هنگام بیکاری به خواندان آن مشغول باشند، تا خدای ناکرده با بیکاری خود باعث شروع روابطی نشوند که منجر به سرد شدن بسیاری از زندگی‌ها شود.

-------------------------------

پی نوشت:

[۱]دعائم الاسلام، نعمان بن محمّد تمیمی، دارالمعارف، مصر، ۱۳۸۵ ق، ج ۲، ص ۲۱۴، ح ۷۸۸.
[۲]وسائل الشیعه، ج ۲۰، ص ۱۹۸، باب ۱۰۶، ح ۲۵۴۱۸

حجاب و عفاف


طبقه بندی: حجاب دختران،  تربیتی، 
برچسب ها: خلاف شرع، دانشگاه‎، پیامبر صلی‎الله‎علیه‎وآله، نامحرم،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 بهمن 1392 توسط : داود
  • تعداد کل صفحات : 3  صفحات :
  • 1  
  • 2  
  • 3  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic