تبلیغات
حجاب و عفاف - مطالب خرداد 1392

اگر از یک جوان اروپایی بپرسند:« چرا ازدواج نمیکنی؟»  جواب خواهد داد:« وقتی که هر روز شیر تازه میتوانم تهیه کنم؛ چه نیازی به خریدن گاو دارم؟!»
خداییش هم با توجه به فرهنگ و اوضاع جوامع غربی، زیاد بی ربط نگفته است!!
اگر در جامعه ای بی حجابی رواج داشته باشد و ارتباط بین زن و مرد حدّ و مرزی نداشته باشد، بنیان خانواده نیز سست می شود و هیچ جوانی حاضر به تشکیل خانواده و قبول مشکلات و تعهدات مربوط به آن نخواهد شد. و این خود نقطه ی اغازین افول زندگی اجتماعی بشر خواهد بود.


استاد علامه طباطبایی می فرمایند:  « با باز شدن راه روابط نامشروع، روز به روز میل و رغبت افراد به ازدواج کمتر می شود. چون با اینکه می توانند از راه زنا، حاجت جنسی خود را برآورده کنند؛ دیگر انگیزه ای برای ازدواج نمی ماند! اگر مرد است چرا زیر بار محنت و مشقت نفقه ی عیال خود برود و اگر زن است زحمت حمل جنین و تربیت او را تحمل کند. با اینکه غریزه ی جنسی که محرک و باعث همه ی اینهاست از راه دیگر هم اقناع می شود؛ بدون اینکه کمترین مشکل و سختی را ببار بیاورد!
چنانکه میبینیم دختر و پسر جوان غربی همین کار را میکنند. و حتی به بعضی از جوان های غربی گفته اند که چرا ازدواج نمیکنی؟ در پاسخ گفته است: چکار به ازدواج دارم، تمام زن های این شهر از آن من است! دیگر ازدواج چه فایده ای دارد؟ تنها خاصیت آن مشارکت و همکاری در کارهای جزئی خانه است که آن هم مانند سایر مشارکت ها ست که با اندک بهانه ای منجر به جدایی شریک ها از یکدیگر میشود و این مسئله امروزه بخوبی در جوامع غربی مشهود است. در غرب ازدواج به یک شرکت تشبیه شده است که بین زن و مرد منعقد می شود و ان را تنها غرض  و هدف ازدواج می شمارند. بدون اینکه حسابی برای تولید نسل و یا براوردن خواسته های غریزی باز کنند...!!» {1}

در فرانسه، آمار ازدواج نسبت به هیجده سال قبل به یک سوم کاهش پیدا کرده است؛ در امریکا امار ازدواج نسبت به 10 سال قبل، نصف شده است.
حقیقتی که پشت این تفکر که « استفاده ی ازاد از زنان آزاد برای مردان آزاد » خوابیده است، دیگر جایی برای ازدواج و تشکیل خانواده و همچنین حفظ کیان خانواده باقی نگذاشته است!
وقتی ازدواج و تشکیل خانواده در جامعه ای به حاشیه رانده می شود؛ تنها فایده ای که دارد، زیاد شدن جوان های لاابالی و هرزه، دختر های تنها ؛ افزایش بچه های بی سرپرست و در نتیجه افزایش روز افزون آمار جرم و جنایت!! و صد ها مفاسد دیگر.

آیا این دلیل برای با حجاب شدن و با حجاب ماندن کافی نیست؟!


منابع:

[1]. المیزان ، جلد 13 ص 121

طبقه بندی: حجاب پسران،  حجاب دختران،  متفرقه،  تربیتی، 
برچسب ها: حجاب، ازدواج، اندیشه غربی در باب آزادی، زنان آزاد، تبعات بی حجابی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 خرداد 1392 توسط : Ali

دیگر زمان آن گذشته است که اشغال و استعمار یک کشور صرفا از طریق تجاوزات و حمله ی نظامی ممکن باشد. استفاده از سلاح و پیاده کردن نیروی نظامی و... . امروزه سیاست مداران به این نتیجه رسیده اند که راه های کم هزینه تر و راحت تری هم وجود دارد و آن، گسترش فرهنگ خود در آن کشور بجای نیروی نظامی خود است. اینکه با استفاده از شبکه های ماهواره ای و پایگاه های اینترنتی و راه های بسیاری از این قبیل؛ فرهنگ منحط خود را بر مردم کشور مورد نظر تحمیل کنند و با تبلیغات گسترده و ترویج آن ،این فرهنگ را بر فرهنگ بومی آن منطقه (شاید نزدیک به 3000 ساله) غلبه دهند و بهتر جلوه دهند.


این امر؛ که در سال های اخیر نیز بیشتر بروز پیدا کرده است، در ایران از سال ها پیش در دست اقدام است و با نا امید شدن از کشتن فیزیکی جوانان ایران، دست به کشتن روحی و معنوی آنها زده اند. اینگونه اقدامات، درباره ی اکثر کشور های اسلامی نیز صورت گرفته است که گزارش زیر در مورد استعمار کشور الجزایر توسط فرانسه است:
فرانتس فانون، نویسنده ی فرانسوی در مورد تفکر استعمار گران (در مورد استعمار الجزایر بوسیله ی فرانسه) می نویسد: « هر چادری که دور انداخته می شود افق جدیدی را که برای استعمار ممنوع بوده در برابر او می گشاید و پس از دیدن هر چهره بی حجابی، امیدهای حمله ور شدن استعمار ده برابر می شود و دیدن در برخورد با زن محجبه یک طرفه است و طرف مقابل نمی تواند او را ببیند و زنی که دیده نمی شود تسلیم نمی گردد و خود را عرضه نمی کند.»
« اولین اقدام غیر فرهنگی که فرانسه در کشور الجزایر صورت داد، تلاش برای از بین بردن حجاب بود؛ و در این کار موفق هم شد، و هر چه (توانست) بدن زن الجزایری را بیشتر عریان کند، چنگـــــــــــال استعمار بیشتر به حلقوم الجزایر فرو رفت. اما مجداً زن الجزایری شخصیت خود را بازیافت و مبارزه علیه استعمار را آغاز گردانید.» [1]

مواظب باشیم در عرصه ی معنویت نیز، در مقابل استعمارگران بایستیم.


 منابع: 

 [1]. سالنامه زن، بهمن 1371، ص 43

طبقه بندی: قرآن کریم،  حجاب پسران،  حجاب دختران،  گفتار بزرگان،  تربیتی، 
برچسب ها: حجاب و استعمار، فانون، الجزایر و استعمار، حجاب و جنگ نرم،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 30 خرداد 1392 توسط : Ali
سوال می شود که شما چرا توصیه به چادر می کنید در حالی که در قرآن صراحتا از چادر اسمی نیامده است.
جواب:
این سه ملاک را رعایت کنید هر چه می خواهید بپوشید:
1:آن چه که می پوشید تمام اعضای بدن شما، از سر تا به پا را بپوشاند(بجز دستها تا مچ و گردی صورت)
هر چه می خواهید بپوشید
2:تمام برجستگی های بدن شما را بپوشاند.
هر چه می خواهید بپوشید
3:توجه نامحرم را به شما جلب نکند.(1)
هر چه می خواهید بپوشید
درست است که دین اسلام تنها به اصل پوشش اعم از چادر، مانتو و مانند آن تکیه کرده است و همه مراجع تقلید هم می گویند: برای زنان کافی است که حجاب کامل را با هر لباس مناسبی، در برابر مرد نامحرم رعایت کنند ولی با توجه به این که حجاب اسلامی حجابی است که باید داری سه ملاک باشد و بهترین گزینه ای که می تواند این سه ملاک را در خود جمع کند چادر است لذا توصیه به چادر می شود.                   
(گروه حجاب و عفاف)
گروه حجاب و عفاف

==============================
(1) زیور عفاف‌،ص 255 و 256.


برچسب ها: قران، برجستگی های بدن، مراجع تقلید، لباس مناسب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 خرداد 1392 توسط : داود

http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/media/image/258_14515.jpg


بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حجة الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور منتخب ایران

سلام علیکم

با عرض تبریک به مناسبت حضور حماسی مردم و انتخاب شما به عنوان رییس جمهور مردم شریف ایران، درخواستی در راستای کار فرهنگی و دینی از شما دارم.ادامه نامه را اینجا بخوانید...


طبقه بندی: حجاب دختران،  گفتار بزرگان،  متفرقه، 
برچسب ها: نامه یک طلبه به روحانی، نامه یک طلبه، دکتر روحانی، نامه ای از جنس حجاب، نامه ای از جنس حجاب به دکتر روحانیچ، نامه یکه طلبه به رییس جمهور طلبه، نامه ای به رییس جمهور منتخب، نامه طلبه، نامه ای به دکتر روحانی، نامه ای به حسن روحانی، نامه روحانی، رییس جمهور ایران، دکتر حسن روحانی، روحانی، طلبه، حوزه علمیه قم، عکس، داستان، انتخابات یازدهم، هفتمین رییس جمهور، سایت روحانی، نامه به حسن روحانی، مشکلات یک طلبه، حجاب و عفاف، حجاب، عفاف، حجاب زن، رهبر انقلاب، حجاب از زبان رهبر انقلاب،
مطالب مرتبط:
دفاع تمام قد علی مطهری از حجاب
ظلمى از این بالاتر؟
رهبری، و دو تقدیر از زنان در کمتر از یک هفته
باید از اسلام به خاطر توجه به مسئله‌ی حجاب تشكر كرد

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 خرداد 1392 توسط : عمّار
روزی امام موسی بن جعفر علیه السلام از جلوی منزل بشرحافی می گذشت که صدای رقص و آواز از داخل منزل به گوش می رسید؛ کنیز بشر که در حال ریختن خاکروبه ها بود، به امام برخورد کرد، امام پرسید: ای کنیز صاحب این خانه بنده است یا آزاد؟
کنیز گفت: آزاد و از اشراف زادگان است.
امام فرمودند: راست گفتى؛ زیرا اگر بنده بود از مولاى خود مى ترسید، و این چنین در معصیت گستاخ نمى شد.
این سوال زندگی و سرنوشت بشر حافی را تغییر داد و شد جزء توبه کنندگان.(1)
حال سوال این است:
آیا ما در افعالمان بنده ایم یا آزاد؟ در رفتار و گفتارمان چطور؟ آیا پوشش ما طبق گفته های مولایمان هست؟ آیا زندگی ما به بندگان خدا شباهتی دارد؟
آیا همان گونه لباس می پوشیم که خدا دستور داده؟ آیا در عفاف و حجابمان بنده ایم یا آزاد؟

(گروه حجاب و عفاف)
حجاب و عفاف
=============================
(1)روضات الجنات صفحه 232 ، پند تاریخ جلد 4 صفحه 232
طبقه بندی: حجاب پسران،  حجاب دختران،  داستان و راستان،  گفتار بزرگان،  تربیتی، 
برچسب ها: امام موسی بن جعفر علیه السلام، بشرحافی، آزاد، اشراف زادگان، عفاف و حجاب، معصیت، رقص و آواز،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 14 خرداد 1392 توسط : داود
بعد از کشته شدن یک سرباز انگلیسی دیوید کامرون سفرهای خود را لغو و ستاد بحران تشکیل می دهد.
عده بسیاری کار یک مسلمان را به دیگر مسلمانان سرایت داده و به این بهانه به مقدساتشان توهین می کنند، مساجد آنان را آتش میزنند چادر از سر زنان مسلمان به زور می کشند، علیه آنان شعار داده، و آنان را تروریست می خوانند.
حال در این اتفاق آن سرباز چه گفته و یا چه برخوردی داشته که این فرد حاضر به کشتن آن شده، موضوعی است که در بین هر قشری اتفاق می افتد؛ ولی سوال اینجاست!

چرا غربیان فقط انسان را در غرب خلاصه میکنند، و کسانی را که از کشور های دیگردر کشورشان زندگی میکنند را در دایره انسان نمی دانند؟

آیا اگر مسلمانی در غرب کشته می شد باز هم ستاد بحرانی تشکیل می شد؟ باید متاسفانه در جواب گفت:
خیر، همان گونه که دیدیم بانوی نجیبی همچون مروه شربینی  را به همراه فرزند در رحم، در مقابل دیدگان فرزند و شوهرش  در دادگاه در مقابل چشم ماموران و قاضی با هجده ضربه چاقو فقط به جرم داشتن حجاب کشتند؛  اما هیچ ستاد بحرانی تشکیل نشد که بماند؛  کسی هم تروریست خوانده نشد.

حجاب و عفاف
طبقه بندی: حجاب دختران،  دلنوشته حجاب،  اخبار، 
برچسب ها: سرباز انگلیسی، دیوید کامرون، حجاب، تروریست، غرب، مروه شربینی، مساجد،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 8 خرداد 1392 توسط : داود
  • تعداد کل صفحات : 2  صفحات :
  • 1  
  • 2