داشتن حجاب به شریک زندگی می فهماند که کاملاً متعلق به اوست، و تمام زیبایی ها و طراوت و لطافتش را به صورت هدیه ای زیبا به او تقدیم میکند. زنان جامعه، هر قدر به حجاب و عفاف خود احترام بگذارند احترام همسرانشان نسبت به آنها بیشتر شده و در سایه ی این اعتماد و اطمینان است که پایه ی تربیت و معنویت و اخلاق فرزندان در خانواده ها پی ریزی شده و بهترین فرزندان از چنین انسان هایی تحویل جامعه ی اسلامی داده خواهد شد.


حجاب، زن را از شوهر خاطر جمع میکند  و زن میداند که شوهرش بیرون نتوانسته به زن ها نگاه کند و علاقه ای پیدا کند.
این چنین است که حجاب، از بهم خوردن روابط و زندگی زناشویی جلوگیری میکند، زیرا بسیاری از این جدایی ها و اختلافات در اثر سوء زن ها و بد بینی هایی است که در طرفین ایجاد می شود؛ حجاب جلوی این سوء ظن ها را می گیرد و مرد را مطمئن می کند که زن او زیباست.

آیا ایجاد اعتماد به طرفین در زندگی سرمایه ی کمی است؟!

طبقه بندی: احکام،  تربیتی،  حجاب دختران، 
برچسب ها: حجاب، رابطه زناشویی، اعتماد سازی ؛ محدودیت حجاب، دلیل با حجاب بودن،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 30 تیر 1392 توسط : Ali


خانم هایکی [1] فارغ التحصیل رشته ی اقتصاد و علوم اجتماعی از شهر اولدنبورگ آلمان که مسلمان شده است، در پاسخ به چگونگی انتخاب حجاب چنین می گوید:« مطالعات زیادی داشتم. به این نتیجه رسیدم که سلامت خانواده و جامعه در گرو پیدا شدن قانون یا اصل حجاب است. ترویج مصرف گرایی و مسایل جنسی و سکسی و عرضه ی زیبایی های زن در این راستا منجر به انحراف انسان از مسیر اصلی زندگی اش می شود. در جوامع به اصطلاح آزاد که تبلیغات مداوم، زنان را بسوی جلوه گری و عرضه و نمایش خویشتن می کشد و زیبایی های زن مرتب از طریق رسانه ها به جامعه عرضه می شود، در مردان با این فعالیت ها، یک نوع احساس عدم رضایت نسبت به همسر خودشان بو جود می آید و همسرشان نمیتواند آنان را ارضاء کند.

گروه حجاب و عفاف


عرضه ی انواع مختلف جلوه های زن، آنان را از همسران خویش سیر کرده و در نتیجه بدنبال شخص دیگری می روند. حجاب محدودیتی در زمینه ی سلامت روانی جامعه و خانواده بوجود می آورد. البته حجاب باید هم در لباس باشد و هم در رفتار.» [2]

منابع.

[1] . Heike
[2]. کتاب گنجینه ی معارف 3 ، ص 852

طبقه بندی: حجاب پسران،  حجاب دختران،  گفتار بزرگان،  تربیتی، 
برچسب ها: فرهنگ غربی، حجاب و تنوع طلبی جنسی، خانم هایکی، جلوه های زن،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 26 تیر 1392 توسط : Ali

 

گوشه ی خیابان ایستاده ای و منتظر تاکسی هستی. ماشین ها یکی یکی عبور میکنند و انگار نه انگار که تو را دیده اند؛ با سرعت رد میشوند و همزمان با رد شدنشان بادی دوست داشتنی به سرت میخورد و برای چند ثانیه از گرمای تابستان جدایت میکند. یک ماشین مدل بالا نزدیک میشود و سرعتش را کم میکند؛ خوشحال میشوی که بخت و اقبال یارت شده و تا سر خیابان میتوانی سوارش بشوی و در طول عمر با برکتت یک بار هم سوار این ماشین ها شده باشی.

در همین فکر و خیالها هستی که آرام از جلویت عبور میکند و چند متر جلوتر می ایستد؛ شیشه سمت شاگرد را پایین میدهد و با لحنی خودمانی به خانمی که کمی آنطرفتر ایستاده میگوید: «برسونمت!»

زن لبخند میزند و رو بر میگرداند ولی راننده ماشین دست بردار نیست.

به آنطرف خیابان نگاه میکنی که دو مغازه دار ایستاده اند به تماشای ماجرا و همینطور که لبخند میزنند با هم پچ پچ میکنند.

کمی آنطرفتر یکی دو نوجوان و کمی آنطرفتر یک دختر بچه ماجرا را به تماشا ایستاده اند.

نگاهت را برمیگردانی سمتِ ماشین ولی زنی که کنار خیابان ایستاده بود را نمی بینی!

صدای ضبطِ ماشین از حد معمول بلندتر میشود و ماشین آرام  آرام به راه می افتد و نگاه مردمی را که به نظاره ایستاده اند با خود همراه میکند. ماشین اولین خیابان فرعی را به راست میپیچد، از نگاه مردم دور میشود و زندگیِ مردم دوباره به حالت عادی بر می گردد. انگار نه انگار اتفاقی افتاده، انگار نه انگار ناهنجاریی صورت گرفته و انگار نه انگار گناهی جلوی چشم مردم به وقوع پیوسته.

با خودت فکر میکنی چرا اینقدر این صحنه ها برای مردم عادی شده که حتی یک نفر هم ناراحت نیست، یک نفر اعتراض نمیکند و یک نفر اخمهایش را به نشانه ی اعتراض نشان نمی دهد. در همین فکرها هستی که یک تاکسیِ غراضه جلوی پایت می ایستد و داد میزند: «کجا میری داداش؟»

برچسب ها: مزاحمت خیابانی، حجاب، حیا، زنان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 8 تیر 1392 توسط : مهدی منصوریان
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic