به گزارش رهروان ولایت به نقل از خبرگزاری فارس،سید علی طاهری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: در پی انتشار مطلب تأسف بار کشیدن چادر خانم آمر به معروف در خیابان، به نظر پیگیری مناسبی از سوی مسئولان صورت نپذیرفت. به همین دلیل موضوع را با رئیس و نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در میان گذاشتیم.
وی ادامه داد: قرار بر این شد که با این خانم تماس گرفته شود و از ایشان بخواهیم که در اولین جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس حضور یابد تا هم از جزئیات موضوع، مطلع شویم و هم اینکه به نوعی قدردانی از این حرکت شایسته ایشان به عمل بیاید.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: در همین راستا برخوردهای مسئولان را نیز مورد پیگیری قرار می‌دهیم.
طاهری گفت: نخستین جلسه کمیسیون فرهنگی مجلس احتمالاً سه شنبه هفته جاری یا هفته آینده خواهد بود که اطلاع رسانی می‌شود.
خانم شمس، یکشنبه 23 تیرماه امسال در پی امر به معروف و نهی از منکر به یک زن بدحجاب، مورد حمله وی قرار گرفت. این اتفاق در ماه مبارک رمضان در میدان پونک تهران رخ داد. در این ماجرا، خانم بدحجاب، تلاش بر این داشته است تا چادر و روسری این آمر به معروف را از سر وی بردارد که موفق نمی‌شود.(1)
شمس، در خصوص دعوت کمیسیون فرهنگی مجلس برای حضور وی در این کمیسیون نیز به خبرنگار گروه جامعه فارس گفت: استقبال می‌کنم چون حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد.
=================================

(1)متن کامل این ماجرا را می توانید در این لینک مشاهده بفرمائید.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920426000405

حجاب و عفاف


طبقه بندی: حجاب دختران، 
برچسب ها: مجلس، امر به معروف و نهی از منکر، زن بدحجاب، ماه مبارک رمضان، خبرنگار،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 مرداد 1392 توسط : داود

به گزارش رهروان ولایت به نقل ازجهان، سید علی طاهری در گفتگو با مهر اظهار داشت: وزارت کشور مسئول اجرای قانون عفاف و حجاب است با توجه به وضعیت فرهنگی موجود مطهری با سئوال از وزیر کشور در واقع خواستار ارائه گزارشی از عملکرد این وزرات خانه در اجرای قانون عفاف و حجاب شده است.

نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این سئوال هفته جاری با حضور نجار در کمیسیون فرهنگی بررسی می شود.

پیش از این نیز علی مطهری در نطق خود از عملکرد دولت در زمینه عفاف و حجاب انتقاد کرده بود .وی معتقد بود: احمدی نژاد و مشایی مسئله حجاب را قبول ندارند و مخالف نظریه اسلام در مورد حجاب هستند.

وی در اخطار به وزیر کشور گفت: تعلل وزیر کشور و کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در مسئله حجاب و عفاف قابل گذشت نیست و به وزیر کشور اخطار می کنیم که اگرتعلل کند و این بهانه را بیاورد که احمدی نژاد و مشایی نمی گذارند در مجلس نهم وی را استیضاح خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش قانون راهکارهای اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در ۱۳ دی ۱۳۸۴ به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است.

حجاب و عفاف
طبقه بندی: پرسمان،  اخبار، 
برچسب ها: سید علی طاهری، عفاف و حجاب، وزیر کشور، کمیسیون فرهنگی، علی مطهری، احمدی نژاد و مشایی، انقلاب فرهنگی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 مرداد 1392 توسط : داود

هر چند چادر بهترین و کاملترین وسیله برای پوشش و مطابق با فطرت و دستور اسلام است و اندیشمندانی همچون خانم اسکارچا محقق دانشگاهی ایتالیایی نسبت به آن می فرمایند:
 به نظر من چادر بهترین و زیباترین حجاب برای زنان ایرانی است زیرا چادر حالت سنتی و مذهبی شما را دارد در حالی که پوشش مانتو در واقع حجابی بین پوشش غرب و اسلام است.(1)
 اما کامل بودن پوشش به تنهایی، تمام علت ترس غرب از چادر نیست
فرانتس فانون (جامعه شناس و فیلسوف فرانسوی)می گوید:
هر چادری که دور انداخته می شود افق جدیدی را که برای استعمار ممنوع بوده در برابر او می گشاید و پس از دیدن هر چهره بی حجابی، امیدهای حمله ور شدن استعمار ده برابر می شود
و شاید در حال حاضر مهمتر از جمله فرانتس فانون برای ما ایرانیان جمله این سیاستمدار آمریکایی باشد که می گوید: هر زن چادری در کوی و برزن ایران؛ به منزله ی پرچم جمهوری اسلامی است؛ لذا ما برای براندازی این نظام؛ باید این حجاب را سست نماییم.(2)
                                             به نظر شما غرب چرا از چادر(حجاب) می ترسد؟

===============================
منبع :
(1)نشریه صبح،ش64،آذر 1375ش.

(2)http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8902020252

حجاب و عفاف
طبقه بندی: حجاب دختران، 
برچسب ها: خانم اسکارچا، ایتالیایی، زنان ایرانی، مانتو، پرچم جمهوری اسلامی، غرب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 مرداد 1392 توسط : داود

هر روز یک مدل مو، هر روز یک شلوارکوتاه، هر روز یک بلوز بدون آستین و...تا 9 سالگی
آیا می توان در یک روز همه را از او بگیریم و با عنوانی آشنایش کنیم به نام حجاب؟
این رفتار بعضی از پدران و مادران امروز جامعه ماست و غافلند از اینکه وقتی نه سال دختر تمام شد باید روسری و چادر، سر او نمایند و نماز و روزه (در صورت توانایی) بر او واجب می شود.
آموزش فرزندان قبل از سن بلوغ سفارش دین ماست و این شاید برای آنست، که در هنگام ورود به عرصه تکلیف الهی با مشکلی مواجه نشوند و یا اینکه گرفتار نشوند به آنچه که کودکان ونوجوانان بسیاری در دنیای امروز به آن گرفتار شده اند.
خانم باکویانی وزیر امورخارجه یونان می گوید:دلایل عمده قاچاق کودکان سوء استفاده جنسی است.
و الکساندر سنجر در روزنامه دیلی نیوز می نویسد:75 درصد نوجوانان آمریکایی قبل از پایان تحصیلات متوسطه رابطه جنسی دارند.(1)

=============================
پی نوشت :
(1) پیام زن، مهر 1386،شماره187             (گروه حجاب و عفاف)

حجاب و عفاف
طبقه بندی: پرسمان، 
برچسب ها: مدل مو، شلوارکوتاه، بلوز بدون آستین، روسری و چادر، نماز و روزه، دین، رابطه جنسی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 مرداد 1392 توسط : داود
جلال آل احمد در کتاب « غرب زدگی» چنین می نویسد:
« از واجبات غربزدگی یا از مستلزمات آن، آزادی دادن به زنان است. ظاهرا لابد احساس کرده بودیم که به قدرتِ کار این 50 درصد نیروی انسانی مملکت نیازمندیم که گفتیم آب و جارو کنند و راه بندان ها را بردارند تا قافله نسوان برسد! اما چه جور این کار را کردیم؟ به زن تنها اجازه ی تظاهر در اجتماع را داده ایم؛ فقط تظاهر، یعنی خودنمایی، یعنی زن را که حافظ سنت و خانواده و نسل و خون است را به ولنگاری کشیده ایم، به کوچه آورده ایم و به خود نمایی  بی بند و باری واداشته ایم. که سر و رو را صفا بدهد و هر رز ریخت یک مد تازه را به خود ببندد و وِل بگردد. ما در کار آزادی صوری زنان، سال های سال پس از این هیچ هدفی جز افزودن به خیل مصرف کنندگان پودر و ماتیک محصول غرب؛ نداریم... » [1]
اصل این حرف صحیح است که زنان نیز مانند مردان دارای استعداد ها و فکر و هوش  می باشند و باید در سیستم پیشرفت جامعه از آن بهره جست، اما باید همه ی جوانب این کار را هم در نظر گرفت. حجاب اسلامی موجب هدر رفتن نیروی زن و ضایع ساختن استعداد های فطری او نیست! حجاب اسلامی نمی گوید که باید زن را در خانه محبوس کرد و جلوی بروز استعداد های او را گرفت. مبنای حجاب و هدف اصلی از آن این است که التذاذات جنسی باید به محیط خانواده و به همسر مشروع اختصاص یابد و محیط اجتماع، تنها و خالص برای کار و فعالیت باشد.
به همین منظور، در نظام سیاسی- اجتماعی اسلام منعی برای استفاده از توانایی ها و استعداد های زنان در جامعه وجود ندارد مشروط به اینکه دارای پوششی مناسب باشد که موجبات تحریک مردان را فراهم نکند. چنین حجابی نه تنها نیروی کار زن را فلج نمی کند، بلکه موجب تقویت و مصون ماندن نیروی کار اجتماع نیز می باشد.
اینکه مرد بهره های جنسی و پرداختن به چنین مسائلی را فقط متخص به خانه و همسر خود کند و با حضور در جامعه تنها به فکر فعالیت و کار باشد، در این صورت از حداکثر ظرفیت ها استفاده می شود؛ تا اینکه همه ی فکرش متوجه آن زن و این دختر و ... باشد و دائما در حال طرح ریزی نقشه باشد که چگونه با آنها طرح دوستی بریزد و ... .

اگر زنی که می خواهد بعنوان 50 درصد نیروی انسانی جامعه باشد، با حضورش در جامعه تمام سعی اش بر این باشد که افکار  توجه مردان را به خود جلب کند، نه تنها از این 50 درصد پتانسیل کاری استفاده نشده، بلکه برای آن 50 درصدی که هم برای قرن های متوالی بکار مشغول بوده اند نیز مشکل و مانع ایجاد کرده است.
آیا نیروی کار یک جامعه، در یک محیط به دور هیجان و تحریک جنسی بهتر به فعالیت می پردازند یا بر عکس؟! قضاوت با شما... .


منابع:
[1] . غربزدگی ص 112

طبقه بندی: قرآن کریم،  حجاب دختران،  گفتار بزرگان،  پرسمان،  تربیتی، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 11 مرداد 1392 توسط : Aliیک واقعیت است که امروزه یکی از خلأ هایی که در دنیای غرب وجود دارد، مسئله ی عشق واقعی و پیدا کردن آن است. اندیشمندان اروپایی زیاد به این نکته تاکید کرده اند که « اولین قربانی آزادی و بی بند و باری امروز زنان و مردان، شور و احساسات شدید و عشق عالی است.»
در جهان امروز هرگز عشق هایی از نوع عشق های شرقی و باستانی مثل لیلی و مجنون، خسرو و شیرین بوجود نمی آید. این داستان ها بیان کننده ی واقعیت های اجتماعی است که در آن زمان ها و در کشور های شرقی وجود داشته است.
از این داستان ها می توان فهمید که زن بر اثر دور نگه داشتن خود از دسترسی آسان مردان، پایه های خود را تا کجا بالا برده است! قطعا درک زن از این حقیقت که دور بودن باعث شیفتگی بیشتر نسبت به او می شود؛ در تمایل او به پوشش بدن خود و مخفی کردن خود به صورت یک راز، تاثیر فراوان داشته است. [1]
لمبروزو روانشناس معروف ایتالیایی، در این مورد سخن زیبایی دارد. او می گوید: « بدون شک منشأ حجب و حیای زن را در عشق و علاقه می توان یافت؛ چه اینکه زن وقتی مرد را به خویش علاقه مند و خود را نسبت به او متمایل دید، منظور اصلی خودنمایی و جلوه گری از بین می رود و چون توسعه محیط اجتماعی زن، فقط به منظور تمرکز تمایلات درونی او به شخص واحد است، پس در نتیجه، هنگامی که در این راه توفیق یافت؛ دیگر احتیاجی به آلات فریبنده و مصنوعی نخواهد داشت. چنانچه مشاهده می شود، زنانی که به شوهر و فرزندان خود علاقه مند هستند، بکلی از این عالم دور هستند. و اگر زنی دیده شود که راه دیگری را پیش گرفته است،  فقط به این جهت است که پاسخ احساسات درونی خویش را نزد همسر خود نیافته اند؛ زیرا وقتی که زن علاقه مند گردید، دیگر حاضر به جلب توجه دیگران نخواهد بود.»[2]


منابع:

[1]. اقتباس از مجموعه آثار استاد شهید مطهری، ج 19 ص 414

[2]. کتاب: روح زن، جینا لمبروزو، ص 44 و 45

طبقه بندی: حجاب پسران،  حجاب دختران،  گفتار بزرگان،  متفرقه،  تربیتی، 
برچسب ها: عشق واقعی، حجاب، پوشش و جذابیت، لمبروزو ایتالیایی، عشق شرقی، لیلی و مجنون،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 6 مرداد 1392 توسط : Ali
  • تعداد کل صفحات : 2  صفحات :
  • 1  
  • 2  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic