تبلیغات
حجاب و عفاف - مطالب مهر 1392

حیا زدایی در جامعه امروز یکی از مهم ترین کارهای دشمن است، از بازی ها و کارتون هایی که در دسترس کودکان ما قرار می دهند گرفته، تا ساخت فیلم هایی که اصل موضوعشان رواج بی حیایی، بی حجابی و بی غیرتی است، که متاسفانه دیدن اینگونه سریال ها و تعریف کردن آن در جمع دوستان چیزی معمول شده است، و این خود حیا زدایی می کند و ذهن را منحرف می سازد؛ وقتی زنی با اشتیاق از سریال ماهواره ای مورد علاقه اش، که چند شوهری یک زن است، تعریف میکند این یعنی انحراف از دین، این یعنی لباس ایمانش در حال از بین رفتن است و وقتی لباس ایمان (حیا) از بین برود به قول انبیاء هر چه می خواهی انجام ده(1) دروغ، زنا،قتل،تهمت،دزدی.
و این بی حیایی است که انسان ها را به نقطه ای می رساند که می شوند خاندان بنی امیه که امام رضا علیه السلام درموردشان می فرماید:
بی‎حیاتر از آنها نداریم (2)که نمونه بی حیای آنان را در کشتن فرزندان پیامبر و کشیدن چادر از سر زنان در صحرای کربلا میتوان مشاهده کرد.
پس مواظب لباس ایمانت باش که اگر از بین برود بنا به فرموده آخرین بازمانده عاشورا امام باقر علیه السلام ایمانت هم از بین می رود.

==============================
(1)بحارالأنوار، ج68، ص333
(2)بحارالأنوار، ج68، ص335
(3)تحف العقول، ترجمه جعفری،ص
278

حجاب و عفاف
طبقه بندی: دلنوشته حجاب،  گفتار بزرگان،  سیره معصومین(علیهم السلام)، 
برچسب ها: بی حجابی و بی غیرتی، انحراف از دین، صحرای کربلا، سریال ماهواره ای،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 27 مهر 1392 توسط : داود

با فیلم، سی دی، کتاب،گفتار، رفتاری را که دوست داشته باشیم به فرزندمان آموزش می دهیم
مثلا:
نقاشی کردن، با کتاب و یا سی دی را در دسترس کودکان قرارمیدهیم و آنان هم تا حدودی یاد می گیرند و بقیه را با کلاس رفتن تکمیل می کنند، پس فرزند سه یا چهارساله ما قدرت درک مطالب را دارد، قدرت آموزش دیدن را دارد، آیا فکر نمی کنید که عروسکی که برای تشویق او هم خریده اید و یا برنامه کودکی که برای اوقات فراقتش تهیه کرده اید نیز می تواند آموزشی برای او باشد و زمینه ساز شخصیت آنان برای ورود به کلاسی همچون جامعه باشد؟
بی حجابی بعضی از فرزندانمان، آموزشی است که خود به آنان می دهیم. امیرالمومنین علی علیه السلام می فرمایند: کودکان دلشان مثل زمین خالی است هر چه در آن بکاری رشد می کند.(1)
وقتی او با عروسکی مثل باربی با پوششی نیمه عریان، برخورد می کند این خود تا حدودی آموزش است، وقتی دفتری با نقش و نگار زنان برهنه، کیفی با تصویر چهره ای پر از آرایش، و...برای فرزندانمان تهیه می کنیم  پس در جامعه نباید به دنبال نتیجه ای بهتر از باربی بگردیم.

=========================================
(1)نهج البلاغة – نامه31 (( إِنَّمَا قَلْبُ الْحَدَثِ كَالْأَرْضِ الْخَالِیَةِ مَا أُلْقِیَ فِیهَا مِنْ شَیْ‏ءٍ قَبِلَتْهُ فَبَادَرْتُكَ بِالْأَدَبِ قَبْلَ أَنْ یَقْسُوَ قَلْبُكَ وَ یَشْتَغِلَ لُبُّكَ))
حجاب و عفاف
طبقه بندی: سیره معصومین(علیهم السلام)،  گفتار بزرگان،  تربیتی، 
برچسب ها: آموزش دیدن، بی حجاب، امیرالمومنین علی علیه السلام، باربی، نیمه عریان، زنان برهنه، چهره ای پر از آرایش،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 27 مهر 1392 توسط : داود

به گزارش رهروان ولایت به نقل از خبرگزاری فارس حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان علوم انتظامی، ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی پشتوانه امنیت مردم در این سرزمین است. بانوان عفیف جامعه باید از حضور پلیس احساس آرامش و امنیت کنند. در جامعه ما زنان در مسیر عفت و پاکدامنی هستند. اگر در مسئله حجاب لازم است تذکری داده شود باید از مدرسه، دبیرستان، دانشگاه، مساجد، علما و حوزه آغاز شود و آخرین مرحله باید نیروی انتظامی تذکر دهد زیرا پلیس نباید بار همه جوانب را خود به دوش بکشد. به همین علت دولت و وزارت کشور در راستای همیاری پلیس پیشقدم است.

==================================
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920717000102

حجاب و عفاف


طبقه بندی: اخبار،  پرسمان، 
برچسب ها: حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، دانشجویان علوم انتظامی، پلیس، دانشگاه، علما و حوزه، نیروی انتظامی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 27 مهر 1392 توسط : داود

وقتی آقای نتانیاهو در مصاحبه با بی بی سی از بین مشکلات ایران، گلچین آن پوشش و شلوار جین ما بود این حرف برایم کمی آشنا آمد، و یاد میشل هولباگ (نویسنده اسلام ستیز فرانسوی افتادم که می گفت:
جنگ علیه اسلام گرایی با کشتن مسلمانان فایده ای ندارد، فقط با فاسد کردن آنها میتوان به این پیروزی دست یافت. پس باید بجای بمب، بر سر مسلمان دامن های کوتاه فرو بریزید.
هر چند تعدادی از جوانان ایرانی با نشان دادن شلوارهای جین خود پاسخ محکمی به نتانیاهو دادند ولی ای کاش هیچگاه این پاسخ محکم را نمی دادند، و به او نشان نمی دادند که این پوشش امروز بعضی از جوانان ما که نسبت به آن سخت گیری ای نمی شود همان تحفه شماست که سال ها برای فرستادن آن برنامه ریزی کرده بودید و در این مصاحبه خواستید ثمرات چندین ساله شبیخون فرهنگی خود را ببینید.
به هر حال، امیدوارم روزی فرا نرسد که نتانیاهو بگوید: زنان ایران در چادر پیچیده اند و بعضی از جوانان ما برای  شکست نتانیاهو، با مدل های غربی بیرون بیایند و یا صفحات پروفایلشان را پر از عکس با لباس های غربی کنند.که اگر این باشد مطمئن باشید این همان چیزیست که دشمن می خواست.
===============================

http://www.jahannews.com/vdciyvaprt1azu2.cbct.html

حجاب و عفاف


طبقه بندی: دلنوشته حجاب،  اخبار،  پرسمان، 
برچسب ها: نتانیاهو، بی بی سی، شلوار جین، میشل هولباگ، کشتن مسلمانان، دامن های کوتاه، شبیخون فرهنگی،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 مهر 1392 توسط : داود
با کمی آب بازی رنگ باخته بود
برای ترمیم  به دنبال جای امنی می گشت
که ساعتی از عمرش را در پناهگاهی مخفی، برای ترمیم  صورت و ظاهری دورغین آراسته کند.
و
در چند ساعتی که به تفریح آمده بود چندین بار به این پناهگاه نیازمند شد و در هر بار ساعتی را در آن سپری کرد .
ولی ای کاش یک بار در این پناهگاه برای فکر کردن وارد میشد که تا به کی و تا کجا قرار است عمر گرانقدر را صرف آرایش و پوشاندن چهره واقعی اش کند؟


(گروه حجاب و عفاف)
حجاب و عفاف
طبقه بندی: دلنوشته حجاب، 
برچسب ها: آب بازی، ترمیم صورت، آراسته، پناهگاه، آرایش،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 24 مهر 1392 توسط : داود

 به گزارش رهروان ولایت به نقل از خبرگزاری فارس هیأت وزیران صبح چهارشنبه به ریاست  حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران تشکیل جلسه داد.

در این جلسه رییس جمهور با تاکید بر اهمیت مقوله عفاف و حجاب در جامعه اسلامی ، لزوم اهتمام به آن را یادآور شد و از همه مردم اخلاق‌مدار و به ویژه جوانان رشید و فهیم کشور خواست با رعایت این دستور دینی، هنجارهای مورد قبول اکثریت جامعه را محترم بشمارند.

روحانی همچنین از نیروی انتظامی خواست در برخورد با این موضوع اجرای قانون را با رویکرد اخلاقی و با رعایت کرامت انسانی و به دور از هر گونه افراط و تفریط پیگیری کند و به وزیر کشور نیز مأموریت داد تا موضوع را در شورای اجتماعی کشور مطرح نماید.

همچنین رییس جمهور به کمیسیون فرهنگی هیأت دولت دستور داد تا موضوع اخلاقی، اجتماعی عفاف و حجاب را بررسی و نتیجه را به هیأت وزیران و شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه نماید.

در ادامه این جلسه جمشید انصاری به عنوان استاندار زنجان و سیدعلی اکبر پرویزی به عنوان استاندار خراسان شمالی تعیین شدند.

در این جلسه پیشنهاد برخی از دستگاه‌های اجرایی در زمینه آیین‌نامه‌های اجرایی قوانین مطرح و به تصویب رسید.

 حجاب و عفاف

منبع:
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920627000995

طبقه بندی: حجاب دختران،  اخبار، 
برچسب ها: رییس جمهور، روحانی، نیروی انتظامی، کمیسیون فرهنگی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، استاندار، حجاب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 20 مهر 1392 توسط : داود
  • تعداد کل صفحات : 2  صفحات :
  • 1  
  • 2