تبلیغات
حجاب و عفاف - مطالب آذر 1392

سلیقه است دیگر! بعضی‌ها هم چشم بسته راه رفتن را دوست دارند! برایشان فرقی نمی‌کند راهی که می‌روند درست است یا غلط؛ به آبادی ختم می‌شود یا ناکجا آباد.

نمونه‌اش همین شلوارهای پاره که بعضی‌ها از غرب گرفتند، ولی فکر نکردند آن‌هایی که اینطور لباس می‌پوشند به نظام سرمایه‌داری معترضند و برای قشنگی لباسشان را پاره پاره نمی‌کنند.

یا آن‌هایی که موهایشان را مدل خروسی می‌زنند و نمی‌دانند این مدل مو برای کسانی است که به یک مکتب جنسیِ خاص گرایش دارند.

یا آن‌هایی بلوز و شلوار خیلی کوتاه می‌پوشند و نمی‌دانند این مدل لباس برای کسانی است که به نوع پوشش اجتماعی اعتراض دارند و قائل به برهنگی کامل هستند.

اما همین‌هایی که با چشمِ بسته دنبال غرب راه افتاده‌اند، به محض اینکه حرف از تقلید می‌شود؛ آن هم از یک روحانیِ عالمِ زاهدِ وارسته که عدالت و دیگر شرایط مرجعیت را دارد؛ ابرو در هم می‌کشند و صدایشان را مهندسی می‌کنند! و می‌گویند: «انسانی که فهم و شعور و عقل دارد، نیاز به تقلید ندارد!»

جالب‌تر اینکه با اعتماد به نفسِ کامل می‌گویند این تقلید، کورکورانه است!!!

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 22 آذر 1392 توسط : مهدی منصوریان


وقتی حرف از امر به معروف و نهی از منکر می‌شود اولین چیزی که به ذهن می‌رسد چهره‌های عبوس خشنی است که دارند به یک دختر بد حجاب تذکر می‌دهند. اصلاً انگار صورت دیگری از امر به معروف را ندیده‌ایم؛ یا فکر می‌کنیم امر به معروف به همینجا ختم می‌شود و هیچ شکل دیگری برایش قابل تصور نیست.

حالا اما یک تصویر جدید از امر به معروف برایمان اجرایی شده، تصویری که آنقدر خلاقانه و لطیف امر به معروف می‌کند که نه تنها موجب ناراحتی نمی‌شود بلکه ممکن است لبخندی هم بر لبان مخاطب بنشاند. این تصویر را یک راننده میان‌دوآبی خلق کرده تا به ما ثابت کند برای حجاب کارهای خلاقانه و زیباتری هم می‌توان انجام داد.

رانندگان کامیون پشت ماشین را تابلوی دلنوشته‌های خود می‌دانند و بعضی به طنز و بعضی به شعر و جملات قصار اختصاص می‌دهند؛ جملاتی مثل (اسیرتم به مولا/ بوق نزن سالار خسته‌س و ...) حالا این راننده میان‌دوآبی این قالب را شکسته و این عبارت را روی تابلوی دلنوشته‌هایش ثبت کرده «سلام و درود خداوند تبارک و تعالی بر باحجاب»

برای مشاهده تصاویری زیبا از کامیون نوشته‌ها به لینک زیر بروید:

http://efaf.mihanblog.com/post/354

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 16 آذر 1392 توسط : مهدی منصوریان

«وقتی یک جوان با مانکن‌های زنده روبه رو می‌شود چگونه غرایز جنسی خود را کنترل کند؟»

این شاید سوال خیلی از جوان‌های جامعه امروز باشد. پسری که در خیابان دختری را با بدترین شکل پوشش نگاه می‌کند و دختری که پسری را با کمترین و تنگ‌ترین پوششِ ممکن نظاره می‌کند؛ چه راهکاری برای کنترل خود باید داشته باشد؟

بالا بودن سن ازدواج، مشکلات مالی و ادامه تحصیل از بیشترین بهانه‌هایی است که برای به تأخیر انداختن ازدواج جوانان استفاده می‌شود. بهانه‌هایی که گاه از طرف والدین به آنها تحمیل می‌شود. بهانه‌هایی که شاید یکی از مهمترین دلیل‌های بی‌بندوباری در جامعه کنونی است.

حالا چه کسی باید این مشکلات را کنار بزند و به فریاد جامعه برسد خدا می‌داند. ولی بحرانی بودنش آنقدر معلوم است که صدای دکتر ابهری(عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و روانشناس اجتماعی) را نیز درآورده است: «در شرایط حاضر که شبکه های ماهواره ای بدون هیچ گونه سانسوری روابط جنسی را به طور عریان و وحشیانه به تصویر می کشند اگر این مدیریت به دست فراموشی سپرده شود و یا به همایش،سخنرانی،مقاله و جلسه ها واگذار و ختم شود باید منتظر آسیب‌های اجتماعی روز افزون و ناهنجاری‌های اخلاقی فراوان‌تری باشیم.»][۱]
حرف آقای ابهری درست است ولی فقط من نمی‌دانم بعد از پوشیدن ساپورت توی خیابان و آرایش زنان توسط مردان و کشف حجاب توی ماشین شخصی و راه اندازی استخرهای مختلط، نوبت به انجام کدام ناهنجاری اخلاقی می‌رسد.

اللهم عجل لولیک الفرج

[۱]مشروح سخنان دکتر ابهری در لینک زیر

http://www.inn.ir/NSite/FullStory/News/?Serv=4&Id=181744&Rate=0

برچسب ها: حجاب، عفاف، مانکن، بانوان،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 10 آذر 1392 توسط : مهدی منصوریان
... به دنبال چادرم می گردم! این اتاق به اون اتاق؛ توی کمد، روی تخت....

دوستم بهم گفت : دنبال چی می گردی؟ چادرت؟! کجا می خواهی بری؟

گفتم :سر خیابان تا جزوه ات را واسه خودم فتوکپی بزنم.

گفت: خب چند قدم که بیشتر نیست زود می آیی. چادر نمیخواهد !

(و خنده ای از شیطنت بر لبهایش نقش بست )

به یاد پوشش خودش افتادم ... گفتم: ( مثل همان دلیل خودت ) چطور تو برای رفتنِ همین مسیر خودت رو آرایش می کنی!!؟ چه فرقی دارد، اونم که چند قدم بیشتر نیست؟

گفت: ( با یک گل که بهار نمی شود) آیا با این رفتار ما (محجبه بودن) واقعاً جامعه از فساد ایمن می شود؟ به نظرم وقتی این همه بی حجاب تر از من و تو هستن، حجاب داشتن من یا تو چه فایده ای دارد؟ اگر قرار است کسی از بی حجابی من منحرف شود و به دامن گناه بیفتد، به فرض که من رعایت کنم، آنقدر بی حجاب هست که باز هم دیگران را به گناه بیندازند! پس چه فرقی می کند من با حجاب باشم یا بی حجاب؟ اگر من مثل تو با حجاب شوم یا تو مثل من شوی فرقی برای جامعه ای با این جمعیت و این بزرگی ندارد.

یک داستان جالب بخاطرم آمد، برایش تعریف کردم:

گنجشکی باعجله و تمام توان به آتش نزدیک میشد و برمیگشت!

پرسیدند: چه میکنی؟

گفت:در این نزدیکی چشمه آبی هست ... نوک خود را پر از آب میکنم وآن را روی آتش میریزم.

گفتند: حجم آتش در مقایسه با آبی که تو می آوری بسیار زیاد است!! و این آب فایده ای ندارد.

گفت: شاید نتوانم آتش را خاموش کنم ، اما آن هنگام که از من پرسیده شود:

زمانی که دوستت در آتش میسوخت تو چه کردی؟

پاسخ میدهم : هر آنچه از من بر می آمد ...انجام دادم ...

و این پاسخی است که در روز قیامت به خداوند خواهم داد... دیگر قانع شد و با هم به دنبال چادرم گشتیم .
طبقه بندی: حجاب دختران،  تربیتی،  دلنوشته حجاب، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ شنبه 9 آذر 1392 توسط : Ali
در تاکسی نشسته ای که ناگهان خانمی سوار می شود و کنار شما می نشیند و در آن لحظه بوی عطر او تمام فضا را پر می کند و کم کم حال انسان را متغیر میکند و بفکر فرو میروی ... تا بحال اندیشیده ای که نظر اسلام راجع به عطر چیست؟ با اینکه طبق روایات پیامبر اکرم(ص)اولین کسی است که عطر را به زنانه و مردانه تقسیم نموده است.[۱] و همچنین در تاریخ نقل شده است که هزینه عطر رسول اکرم صلی الله علیه و آ له گاه بیش از خوراک ایشان بوده است. و ایشان با مُشک، خود را خوشبو می‌فرمود،‌ چندان که مشک بر فرق سر حضرت، برق می‌زد و نیز خود را با عطر خوشبو می‌کرد... [گاه بوی این عطر به اندازه‌ای بود] که در شب تاریک پیش از آنکه دیده شود از بوی خوشش شناخته می‌شد؛ چنان که رهگذران می‌گفتند: این پیامبر است. [۲]خودت را در آینه می بینی زیبا و آراسته ... به خودت عطر می زنی و بیرون می روی؛ اما، آیا می دانی بکار بردن عطر برای مردی غیر شوهر منع شده است[۳]؟ امام صادق(ع)می فرماید: اگر زنی برای غیر شوهرش عطر آگین کند خداوند نمازش را نمی پذیرد تا غسل کند چنان که برای جنابت غسل می کند؛ این غسل مستحب است. رسول خدا فرمود: هر زنی که خود را معطر و خوشبو سازد و سپس از خانه بیرون رود همواره مورد لعنت حق خواهد بود تا هنگامی که به خانه برگردد هر چقدر بازگشتن اش به طول انجامد. همچنین می فرماید: زنی که آرایش کرده و عطر زده از خانه بیرون آید و شوهرش به این کار راضی باشد برای هر گامی که زن در بیرون خانه بر می دارد خانه ای در اتش برای شوهر می سازد! [۴] البته این حکم مخصوص تنها زنان نمی باشد و مردان نیز نمی توانند از عطر های استفاده کنند که دیگران را به حرام بیاندازد و محرک باشد.
آیا نظرت در مورد استفاده از عطر تغییر کرد؟
پی نوشت:
[۱]. شرح نهج البلاغه،‌ ابن ابی الحدید معتزلی، ۲۰ جلد در ۱۰ مجلد، ج ۱۹، ص ۳۴۱ و الکافی،‌ ج ۶، ص ۵۱۲
[۲]. مکارم الاخلاق، حسن بن فضل طبرسی، شریف رضی، ص ۳۴
[۳]. البته بنابر فتوی اکثر مراجع، عطر زدن در صورتی که قصد مفسده و جلب توجه نامحرم را داشته باشد و یا نوعا بگونه ای باشد که جلب توجه نامحرم می کند و یا او را به حرام می اندازد، حرام است و الا فقط برای خوشبو شدن و جلوگیری از بوی عرق بدن، اشکال ندارد.
طبقه بندی: حجاب پسران،  حجاب دختران،  احکام، 
برچسب ها: اسلام، عطر، عفاف، عطر زنانه و مردانه،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ جمعه 8 آذر 1392 توسط : Ali
تا کنون به حجاب هایی که داریم، اندیشیده اید!
حجاب گوش را شنیده ای، مگر گوش هم میتواند دارای حجاب باشد!؟ به نظرت حجاب گوش چیست؟
برایت پیش امده که در دانشگاه، از دختری که حتی شاید با حجاب هم بوده ، تقاضای جزوه یا کتابی کرده باشی! و آن دختر با ناز بگوید: « بفــــــــــــرماییــــــد!! » « خواهــــــش می کنم!! »
و دگرگون شده ای از ناز و عشــوه ای که در صدایش بوده است؟


با ناز سخن گفتن دختران گاه از بی حجابی و بی پردگی آنان، اغواکننده تر و فتنه انگیز تر است. بقول شاعر: اهنگ خوش از کام و دهان و لب شیرین ار نغمه کند ور نکند دل بفریبد.

خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید:(ای همسران پیامبر شما مانند زنان دیگر نیستید اگر سر پروا دارید به ناز سخن مگویید که هرکس در دلش بیماریست طمع ورزد و گفتاری شایسته گویید ودر خانه هایتان بمانید و مانند روزگار جاهلیت قدیم زینت های خود را اشکار نکنید) [۱]


پیامبر(ص)زنان را از پوشیدن زیور الات صدا دار نهی می کرد، امام علی بن ابیطالب (علیه السلام) می فرماید: "صحبت کردن غیر ضروری با زنان نامحرم انسان سالم را گرفتار بلاها و مصیبت ها می سازد و قلب انسان را به انحراف و مریضی می کشاند". [۲]

این حجاب گوش است، که خداوند و ائمه علیهم السلام ما را بدان سفارش کرده اند... چقدر در زندگی روزمره حواسمان به این سفارش هست؟!

----------------------------------

منابع:
[۱]احزاب آیه ۳۲

[۲]تفسیر نور الثقلین جلد ۵ صفحه ۵۳۲


=================

(گروه حجاب و عفاف)طبقه بندی: حجاب دختران،  سیره معصومین(علیهم السلام)، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 6 آذر 1392 توسط : Ali
  • تعداد کل صفحات : 2  صفحات :
  • 1  
  • 2