این سخن از یک جهان‌شناس است؛ به نظر شما حرف درستی هست یا نه؟
«فرهنگ غربی خانواده را متلاشی کرد. امروز یکی از مشکلات بزرگ دنیای غرب، متلاشی شدن خانواده‌هاست، افزایش فرزندان بی هویت است. اینها گریبان غرب را خواهد گرفت. حوادث اجتماعی بمرور پیش می‌آید. غرب از همین نقطه سخت‌ترین ضربه‌ها را خواهد خورد و این تمدن مادی پر زرق و برق از همین نقطه فرو خواهد ریخت.»
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 اردیبهشت 1393 توسط : مهدی منصوریانبابای من
خوب شد که نیستی
تا ببینی بعضی‌ها
یادشان رفته که امثال تو
برای آزادیِ همین‌ها رفتید.
یادشان رفته که آشکارا
دم از آزادی تن می‌زنند.
بابای خوبم
روزت مبارک
طبقه بندی: دلنوشته حجاب، 
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 23 اردیبهشت 1393 توسط : مهدی منصوریان


همسرم! ملیحه جان

بسم الله الرحمن الرحیم
همسرم !
راه خدا را انتخاب کن که جز این راه دیگری برای خوشبختی وجود ندارد…
ملیحه جان!
همانطوری که میدانی احترام مادر واجب است . اگر انسان کوچکترین ناراحتی داشته باشد اولین کسی که سخت ناراحت می شود مادراست که همیشه به فکر فرزند یعنی جگرگوشه اش می باشد…

ملیحه جان!
اگر مثلا نیم ساعتی فکر کردی راجع به موضوعی هرگز به تنهایی فکر نکن حتما از قرآن مجید و سخنان پیامبران – امامان استفاده کن و کمک بگیر- نترس هر چه می خواهی بگو. البته درباره هر چیزی اول فکر کن . هر چه که بخواهی در قرآن مجید هست مبادا ناراحت باشی همه چیز درست می شه ولی من می خواهم که همیشه خوب فکر کنی . مثلا وقتی یک نفر به تو حرفی می زند زود ناراحت نشو درباره اش فکر کن ببین آیا واقعا این حرف درسته یا نه . البته بوسیله ایمانی که به خدا داری…
ملیحه جان!
در این دنیا فقط پاکی، صداقت، محبت به مردم، جان دادن در راه وطن و عبادت باقی میماند! تا میتوانی به مردم کمک کن…

حجاب !!!
حجاب را خیلی زیاد رعایت کن.


اگر شده نان خشک بخور ولی دوستت، فامیلت، … را که چیزی ندارد و کسی که بیچاره است را از بدبختی نجات بده. تا میتوانی خیلی خیلی عمیق درباره چیزی فکر کن.
همیشه سنگین باش ، زود از کسی ناراحت نشو، از او بپرس که مثلا چرا اینکار را کردی و بعد درباره آن فکر کن و تصمیم بگیر…

ملیحه!
باید مجددا قول بدهی که همیشه با حجاب باشی، همیشه با ایمان باشی، همیشه به مردم کمک کنی و به همه محبت کنی.
در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است و راه خداست…قسمت هایی از وصیت نامه شهید عباس بابایی…
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 توسط : مهدی منصوریان

در گذشته وقتی دختری ازدواج می‌کرد، در شب عروسی او را به بهترین شکل می‌آراستند، و به نوعی از جهت زیبایی او را برتر از همه قرار می‌دادند؛ و همه خانم هایی که در مجلس بودند لحظه شماری می‌کردند که عروس را زودتر ببینند.

ولی امروزه جالب است، ما در هر عروسی تقریبا به تعداد بانوانی که در مجلس دعوت می‌شوند عروس داریم، به نحوی که عروس تحت الشعاع واقع می‌شود، خانم‌هایی که برای یک مجلس جشن، ساعت‌ها و یا روزها قبل از مراسم نوبت آرایشگاه می‌گیرند، فقط برای اینکه به دیگران به دروغ بفهمانند که ما از همه زیباتریم.

چه هزینه‌هایی که در این مجالس صرف می‌شود، که با هیچ منطقی قابل بیان نیست، و چه وقت‌های ارزشمندی حیف می‌شود که قابل بازگشت نیست.
خانم محترم، آیا تا به حال به این شبهایی که بقول شما هزار شب نمیشه دقت کرده‌اید که چه مقدار پول بخاطر یک مجلس عروسی بدور ریخته می‌شود؟
تصور کنید اگر در یک عروسی 300 مهمان خانم داشته باشیم و هر یک فقط 50 هزار تومان پول بابت آریشگاه داده باشند که فقط دو ساعت زیبا باشند چه رقمی در می‌آید؟
15میلیون تومان؛ 15 میلیونی که بعد از دو ساعت به سختی از وجودت باید پاک کنی و فقط می‌ماند رتبه کشورت در استفاده از لوازم آرایش که می‌شود دوم خاورمیانه و هفتم جهان.[1]

حجاب و عفاف

------------------------------

پی نوشت:

[1]. هزینه 10 تریلیونی زنان ایرانی برای لوازم آرایشی/ ایران هفتمین مصرف‌کننده لوازم آرایشی در دنیا

- مطالعه بیشتر:

نکات مفیدی از ازدواج بهترین بانوی عالم، خانم فاطمه زهراعلیهاسلام

طبقه بندی: حجاب دختران، 
برچسب ها: شب عروسی، آرایشگاه، مجلس عروسی، رتبه کشور در استفاده از لوازم آرایش، ازدواج،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 16 اردیبهشت 1393 توسط : داود

این که دختر شما به شما می‌گوید: بابایی، دلیل بر این نیست که او هنوز کوچک است، این که دختر شما نمی‌گوید: من میل جنسی دارم دلیل بر این نیست که او شهوت ندارد. این که شما نسبت به دختر بالغ ولی به نظر شما کوچکتون میل جنسی ندارید، دلیل بر این نیست که مردان بیگانه هم نسبت به او میلی ندارند.

پدر و مادر عزیز، آیا از بلوغ و اثرات آن چیزی می‌دانید؟[1]

فرزندان شما در پایان نه سالگی بالغ می‌شوند و معمولا نگاهشان نسبت به مرد نگاه خاصی می‌شود و نگاه مرد هم نسبت به آنان نگاه متفاوتی می‌شود، و او را کسی می‌بینند که درک می‌کند شهوت چه معنایی دارد.

این که دست دختر نه یا ده ساله خود را می‌گیری و با پوشش نامناسبی به خیابان می‌آوری و کسی در کنار شما به او چیزی نمی‌گوید دلیل بر این نیست که در نبود شما هم چیزی به او نگویند. و دلیل بر این نیست که مردی با دیدن او تحریک نشود؛ آیا از آمار تجاوز به کودکان در دنیای امروز مطلع هستید؟[2]

شاید به همین علت است که پیامبر به اسماء می‌فرمایند: ای اسماء! زن، وقتی به حدّ بلوغ رسید، نباید جایی از بدن و اندامش دیده شود، مگر صورت و دست‏‌ها.[3]

طبقه بندی: حجاب دختران، 
برچسب ها: دختر بالغ، میل جنسی، بلوغ و اثرات آن، شهوت، آمار تجاوز به کودکان، پیامبر،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 16 اردیبهشت 1393 توسط : داود

مادرم همیشه می‌گفت: عفاف نعمتی است که در ذات زن است، همان‌طور که شیرینی در ذات شکر است. ولی از این‌که امروز جوانی با نگاه به رفتار و حجاب من گفت: خانم کمی عفیف باشید به خودم لرزیدم، یعنی من به جایی رسیده‌ام که یک مرد به من بگوید: عفیف باش.

علاوه بر اینکه این تذکر را برای خود پله سقوطی می‌دانستم، غرغرکنان و با گفتن چراهای فراوان وارد منزل شدم.

چرا باید چنین سخت زندگی کنم؟ چرا این همه احکام را باید رعایت کنم؟ چرا باید حجاب داشته باشم و رابطه با نامحرم نداشته باشم؟ و چرا چرا چرا...؟

که مادرم از پشت سر گفت: دخترم یکباره بگو به انسان بودن خودت هم اعتراض داری، مگر می‌شود انسان بود و تکلیف نداشته باشی، نمی‌شود آهو بود ولی گوشت‌خوار هم بود، اگر بخواهی گوشت‌خوار باشی باید آهو نباشی. اگر بخواهی انسان باشی باید تکلیف داشته باشی وگرنه خلقت بدون تکلیف یک خلقت بی‌فایده است.

عزیز من، نکند فکر می‌کنی آفریده شده‌ای که چند روزی بخوری، بیاشامی، بعد نابود بشی، آیا خلقت ما که حضرت علی علیه‌السلام در رابطه با آن فرموده‌اند: «آیا گمان می‌بری تو یك جثه‌ی كوچكی، در حالی كه جهان بزرگ‌تر در تو پیچیده شده است»، تا به این اندازه پست و عبث است؟[1]

حجاب و عفاف


--------------------------------------------------

پی‌نوشت:

[1]. ترجمه و تفسیر نهج البلاغه، محمد تقی جعفری، ج 5، ص 267.
[2]. آیه مندرج در تصویر:آل عمران،آیه
طبقه بندی: پرسمان،  تربیتی، 
برچسب ها: حضرت علی علیه‌السلام، دختر، عفاف، حجاب،
داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 16 اردیبهشت 1393 توسط : داود
  • تعداد کل صفحات : 2  صفحات :
  • 1  
  • 2  
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic